Összefoglaló a Hearthstone-világbajnokság pénteki történéseiről.
A drámákkal és meglepetésekkel teli első nap után pénteken újabb 8 mérkőzéssel folytatódott a Hearthstone World Championship. Lássuk, mi minden történt a C és a D csoportban – tegnapi cikkünkben az A és a B csoport eseményeiről olvashattok.
Godlento —> Loselento, óriási meglepetések a HS-vb első napján!
C csoport
Ant 1:3 ShtanUdachi
- Ant: Murloc Paladin, Aggro Druid, Tempo Rogue, Big Spell Priest (bannolva)
- ShtanUdachi: Razakus Priest, Tempo Rogue, Jade Druid, Cube Warlock (bannolva)
Ant a Tempo Rogue mirror meccsen bemutatta, hogy milyen az, amikor az ember túlságosan is jól húz, hiába jött ki ugyanis a játék elején a Prince Keleseth + dupla Shadowstep kombó, ShtanUdachi így is hamar bezúzta ellenfelét. Az orosz a szerencsével sem állt hadilábon: a Murloc Paladin ellen az utolsó pillanatban jött fel a Spreading Plague, innen tudott fordítani a harmadik győzelemért.
Murloc Paladin vs Razakus Priest
Aggro Druid vs Tempo Rogue
Tempo Rogue vs Tempo Rogue
Murloc Paladin vs Jade Druid
Purple 2:3 Sintolol
- Purple: Aggro Druid, Razakus Priest, Tempo Rogue, Control Warlock (bannolva)
- Sintolol: Jade Druid, Dragon Priest, Control Mage, Control Warlock (bannolva)
A nap fordítását Sintolol mutatta be, aki 0:2-ről tudott nyerni Purple ellen. A kanadainak az utolsó meccsen nem volt szerencséje: a Shadowreaper Anduin az utolsó előtti lap volt a paklijában, így nem tudott időben kellő nyomást gyakorolni a német Control Mage-ére.
Tempo Rogue vs Control Mage
Aggro Druid vs Dragon Priest
Razakus Priest vs Dragon Priest
Razakus Priest vs Jade Druid
Razakus Priest vs Control Mage
Ant 0:3 Purple
- Ant: Murloc Paladin, Aggro Druid, Tempo Rogue, Big Spell Priest (bannolva)
- Purple: Aggro Druid, Razakus Priest, Tempo Rogue, Control Warlock (bannolva)
Purple hamar javított, a világbajnokság eddigi talán leggyorsabb győzelmét produkálva: Ant háromszor is kapitulált az Aggro Druiddal, így ő lett a torna harmadik kiesője.
Aggro Druid vs Tempo Rogue
Aggro Druid vs Razakus Priest
Aggro Druid vs Aggro Druid
ShtanUdachi 1:3 Sintolol
- ShtanUdachi: Razakus Priest, Tempo Rogue, Jade Druid, Cube Warlock (bannolva)
- Sintolol: Jade Druid, Dragon Priest, Control Mage, Control Warlock (bannolva)
Európa az első napon csúnyán leszerepelt, itt azonban két európai vívott a csoportelsőségért. ShtanUdachi ezen az összecsapáson nem zárta szívébe a Jade Druidot: háromból egyetlen meccset sem tudott lehozni vele, így végül Sintolol ment tovább csoportelsőként.
Jade Druid vs Control Mage 0:1
Tempo Rogue vs Jade Druid 1:0
Jade Druid vs Jade Druid 0:1
Jade Druid vs Dragon Priest 0:1
A C csoport eredményei:
D csoport
OmegaZero 2:3 Surrender
- OmegaZero: Aggro Druid, Razakus Priest, Murloc Paladin, Control Warlock (bannolva)
- Surrender: Aggro Druid, Cube Warlock, Tempo Rogue, Razakus Priest (bannolva)
A D csoportban két nagy ázsiai sztár összecsapása indította a küzdelmeket, akik épp olyan szoros mérkőzést vívtak, mint amilyenre számítani lehetett – végül a koreai Surrender örülhetett.
Aggro Druid vs Tempo Rogue 0:1
Aggro Druid vs Cube Warlock 0:1
Aggro Druid vs Aggro Druid 1:0
Razakus Priest vs Aggro Druid 1:0
Murloc Paladin vs Aggro Druid 0:1
Fr0zen 3:1 Neirea
- Fr0zen: Cube Warlock, Razakus Priest, Jade Druid, Control Mage (bannolva)
- Neirea: Aggro Druid, Razakus Priest, Tempo Rogue, Control Warlock (bannolva)
DrHippi tavalyi második helye után idén nem remekelnek az ukránok: Kolento kiesése után Neirea is rosszul indította a tornát, miután négy meccsen kikapott az amerikai Fr0zentől.
Razakus Priest vs Tempo Rogue 1:0
Cube Warlock vs Aggro Druid 1:0
Jade Druid vs Aggro Druid 0:1
Jade Druid vs Tempo Rogue 1:0
Neirea 1:3 OmegaZero
- Neirea: Aggro Druid, Razakus Priest, Tempo Rogue, Control Warlock (bannolva)
- OmegaZero: Aggro Druid, Razakus Priest, Murloc Paladin, Control Warlock (bannolva)
Nem sokkal később az ukrán kudarc teljessé vált: Neirea a kínai OmegaZero ellen is csupán egy meccset tudott lehozni, így Kolento után ő is utazhatott haza.
Razakus Priest vs Razakus Priest 1:0
Aggro Druid vs Aggro Druid 0:1
Aggro Druid vs Murloc Paladin 0:1
Tempo Rogue vs Razakus Priest 0:1
Fr0zen 2:3 Surrender
- Fr0zen: Cube Warlock, Razakus Priest, Jade Druid, Control Mage (bannolva)
- Surrender: Aggro Druid, Razakus Priest, Tempo Rogue, Cube Warlock (bannolva)
A sokak által a végső győzelemre is esélyesnek tartott Surrender a csoportelsőségért is elképesztően izgalmas csatát vívott: Fr0zen ellen ő került előnybe, majd az amerikai fordított, a végén azonban a Cube Warlock kétszer is besült, így végül a koreai nyerte a párharcot.
Jade Druid vs Razakus Priest 0:1
Jade Druid vs Tempo Rogue 1:0
Razakus Priest vs Tempo Rogue 1:0
Cube Warlock vs Aggro Druid 0:1
Cube Warlock vs Tempo Rogue 0:1
A D csoport eredményei:
A második nap után így áll a kiesők és a már biztos továbbjutók listája.
- Kiestek: Kolento, Hoej, Ant, Neirea
- Már biztos Top 8 résztvevő: DocPwn, SamuelTsao, Sintolol, Surrender
Szombaton jön a folytatás a decider meccsekkel, melyeken eldől majd, melyik 4 játékos folytathatja még az egyenes kieséses szakaszban:
- Orange vs tom60229 (A csoport)
- Muzzy vs JasonZhou (B csoport)
- ShtanUdachi vs Purple (C csoport)
- Fr0zen vs OmegaZero (D csoport)
Kezdés itteni idő szerint 8:30-kor!
Nézd meg PlayHearthstone élő videóját a www.twitch.tv weboldalon
Ne maradj le semmiről, kövess minket Facebookon is!