Counter Strike

Megvannak a statisztikák: ez volt az ELEAGUE Major 5 legnézettebb meccse

Természetesen a döntő mindent vitt, de a dobogóra érdekes módon egyik elődöntő sem fért fel.

A Major döntő minden idők egyik legizgalmasabb fináléja lett a végére, ahol a Cloud9 álomszerű győzelmet aratott.

Hazai pályán, esélytelenként verte meg a világválogatottnak is beillő FaZe-t.

NA>EU! A Cloud9 nyerte a Majort, nem is akárhogy! – gamer.hu

Hihetetlen izgalmakat követően a Cloud9 nyerte a bostoni ELEAGUE Majort, miután 3 pályán (14:16, 16:10, 22:19) legyőzték a FaZe csapatát. A hazai közönség előtt szereplő Cloud9 kezdte a vétózást, Nukeot bannolták, míg a FaZe Cobblestonet. Az észak-amerikaiak Miraget választották, miközben GuardiaN-ék Overpass mellett döntöttek.

És tényleg nem a levegőbe beszélünk, amikor azt mondjuk, minden idők egyik legjobbja volt ez a finálé! A számok is alátámasztották a döntő népszerűségét, a meccs ugyanis megdöntötte az eddigi nézettségi rekordot a Twitch történelmében.

A CS:GO Major döntője kiakasztotta a Twitch-et, megdőlt az örökös nézettségi rekord – gamer.hu

Az ELEAGUE saját rekordját adta át a múltnak az egyidejű legtöbb Twitch-néző kategóriában. Valamit nagyon tudnak az ELEAGUE szervezői, eddigi összes Major tornájuk döntője nézettségi rekordot hozott számukra. 2017-ben Atlantában az Astralis és a Virtus.pro csapott össze egy kíméletlenül izgalmas meccsen. A dánok végül 2:1-re győztek (12:16, 16:14, 16:14), a nézők pedig természetesen imádták ezt a drámai meccset.

Mostanra nyilvánosságra kerültek a Major egyéb nézettségi statisztikái is, hogy kicsit mélyebbre lássunk a döntőnél. Az alábbiak derültek ki a publikus infókból:

• A döntő volt a legnépszerűbb meccs, kínai nézőkkel összesen 1 847 643 ember volt a rekord. Ez nem csak Twitch adat, hanem minden platformon együttvéve számolt statisztika
  • A kínai nézők nélküli rekord minden platformot számolva, amibe a magyar nézők is beletartoznak 1 342 107 volt
  • Az angol csatorna rekordja Twitch-en (ezt már ismertük) 1 131 952 volt, szintén a döntő alatt. Ez a valaha volt legnagyobb egy idejű nézőszám egyetlen Twitch csatornán
  • Az összesített Twitch rekord az összes csatornát, így a magyart is beleértve 1 335 734 volt, természetesen a döntőn ez is
  • A legnépszerűbb meccs a döntő, vagyis a FaZe vs. Cloud9 volt, itt született a már említett 1 847 643-as nézőcsúcs minden felületet egybevéve
  • A második a fnatic vs. SK negyeddöntő 1 447 081 nézővel, harmadik a szintén negyeddöntő mouz vs. FaZe meccs 1 331 229-es létszámmal.

Ne maradj le semmiről, kövess minket Facebookon is!