Counter Strike

2018 legnagyobb fordításai: Top10 comeback a profi csapatoktól

A tíz legnagyobb comeback közé csak nagyversenyen elért, legalább 10 körös hátrányból való felállás került csak be.

10. FaZe vs. Astralis, 0:10-ről 16:14

Az IEM Sydney döntőjének utolsó mapjáról beszélünk, itt sikerült hatalmasat fordítania a FaZe-nek. Az Astralis CT oldalon az első 10 kört simán behúzta Trainen, de a félidőre már felébredtek GuardiaN-ék. 4:11-re visszajöttek és a fordulás után az egész meccset, és így a tornát is behúzták.

9. Virtus.pro vs. x-kom, 1:11-ről 16:12

Az eset Budapesten történt, a V4 során Infernón comebackelt hatalmasat a VP. 10 körrel is vezetett az ellenfél, innen azonban úgy nyertek 15 kört pasháék, hogy az ellenfél időközben csak 1-et.

8. Gambit vs. SK, 4:14-ről 19:17

Overpass-on az első félidőt 4:11-re nyerte az SK, méghozzá Terror oldalon. Ezután a pisztolykört is behúzták, így 4:14-re vezettek a Gambit ellen. Innen azonban megtáltosodott seized és csapata, és döntetlenre mentették a meccset. 15:13 után még két meccspontot is hárítaniuk kellett, de a ráadásban csak behúzták a meccset.

7. AGO vs. North, 4:14-ről 16:14

A lengyelek comebackje azélrt is elismerésre méltó, mert szó szerint állva hagyták az ellenfelet. Dust2-n a dánok hamar eljutottak 14 körig, ott azonban lefagytak. Az AGO zsinórban 12 CT kört húzott be, és ezzel a mapot is megnyerték.

6. Ghost Gaming vs. NRG, 0:11-ről 19:15

A mérkőzés elején még minden a papírformának megfelelően alakult. Az NRG bekezdett Train CT oldalon és gyorsan felmentek 11:0-ig. Ekkora azonban eltört bennük valami. A hátralevő köröket a Ghost Gaming hozta le, és 11 körös hátrányból végül a döntetlen is meglett nekik. A ráadásban aztán kört sem hozott ellenük az NRG.

5. mousesports vs. FaZe, 0:11-ről 16:14

Ez is pont ugyanúgy 11 körös fordítás, mint az előző, csak ez nagydöntőben történt. Az ESL One Belo Horizonte fináléban a FaZe durván bekezdett Cache támadó oldalán, de 0:11 után mintha lefagytak volna. A mouz úgy hozott 16 kört innentől, hogy NiKo-ék csak 3-at tudtak összeszenvedni időközben.

4. Renegades vs. fnatic, 1:12-ről 16:14

A Renegades egyébként is ritkán győzi le a fnatic ötösét, de 11 körös hátrányból szinte soha. Mirage-on azonban mégis összejött a bravúr, egy szinte tökéletes CT oldalnak köszönhetően. Hosszabbítás se kellett, egy 13:2-es második félidővel nagyot fordítottak az ausztrálok.

És akkor a dobogósok, vagyis 2018 legnagyobb fordításai

3. Fragsters vs. Gambit, 2:13-ról 16:14

A Gambit joggal érezhette magát nyeregben, mikor Overpass CT oldalát 11 körös előnnyel zárták. A Fragsters 2:13-ban fordult át a védekező oldalra, és olyan csodát tett, amivel 2018 Top3 combeckje közé lőtték magukat.

2. Winstrike vs. mousesports, 2:13-ról 16:14

Az év eleji ELEAGUE Major csoportkörében a Legendák közé jutás volt a tét. Trainen a mousesports jól kezdett CT oldalon, 13:2-re hozták az első félidőt. A QB Fire azonban megrázta magát és 14:1-re visszavágtak, és bejutottak a Major Legendák közé.

1. FaZe vs. Liquid, 0:12-ről 28:26

Az év legnagyobb fordításának háttere egészen egyszerű történet. Ez volt 2018-ban az egyetlen olyan meccs, ahol nagyversenyen egy csapat 12 körös hátrányból fel tudott állni. Ez a csapat a FaZe volt, akik egy maratoni mapot hoztak vissza a sírból. Infernón a Liquid már 12:0-ra vezetett, innen sikerült egyenlíteni egy remek CT oldallal.

A rendes játékidő döntetlenje után pedig szinte egy másik meccset is lejátszottak, annyi kör ment le a hosszabbításban. A ráadást 13:11-re nyerték, összesítésben 28:26-re húzták be Infernót.

Ne maradj le semmiről, kövess minket Facebookon is!