Így állítsd be a Counter-Strike 2-t, ha sok FPS-t szeretnél

A Counter-Strike: Global Offensive igazán népszerű volt a gyengébb gépek tulajdonosainak körében. A régi Source motornak köszönhetően gyakorlatilag egy kenyérpirítón is elfutott a játék, egy alsó polcos videokártyával sem volt álom a 144 FPS. A Counter-Strike 2 azonban nagyot változtatott a dolgokon. A friss, Source 2 motor már jobban optimalizált, ám ennek köszönhetően jobban ki is használja a masinákban rejlő erőt. Míg korábban a videokártya gyakorlatilag mindegy volt, a CS2-ben már sokszor az limitálja a maximálisan kihajtható FPS számot, nem is a CPU.

A Counter-Strike 2 grafikája ránézésre is sokkal jobb lett, ám a motorháztető alatt is történtek változások. A füstökért felelős számítások is komoly erőforrásokat emésztenek fel, de az alapvető fizikai modell is gépigényesebb lett. Ennek köszönhetően bizony jól meg kell gondolni, hogy milyen beállításokat is alkalmaz az ember. Bizonyos beállításokat pedig nem is érdemes lejjebb tekerni a plusz FPS reményében, hiszen ekkor értékes vizuális információktól eshet el a játékos. Tipikusan ilyen az árnyékokért felelős kapcsoló, mely bár extra képkockával kecsegtet, mégis hátránnyal járhat.

Így állítsd be a Counter-Strike 2-t, ha sok FPS-t szeretnél

Mindig érdemes lehet a profi játékosok beállításait kielemezni, ha kompetitív játékról beszélünk. Biztosak lehetünk abban, hogy akik pénzt keresnek a játékokkal, azok igyekeznek a legtöbb FPS-t kisajtolni a játékból, úgy, hogy eközben semmilyen hátrányba ne kerüljenek. A 2024-es év legnagyobb feltörekvő sztárja egyértelműen Danil „donk” Kryshkovets volt, aki alig 18 évesen a Team Spirit csapatát erősíti. Szerencsénkre viszonylag sűrűn megosztja a beállításait a követőivel, így nem sokat kell keresgélnie annak, aki le akarja másolni a beállításait.

Nézzük is az ajánlott beállításokat:

  • Multisampling Anti-Aliasing Mode: 8X MSAA
  • Global Shadow Quality: High
  • Dynamic Shadows: All
  • Model / Texture Detail: Low
  • Texture Filtering Mode: Bilinear
  • Shader Detail: Low
  • Particle Detail: Low
  • Ambient Occlusion: Disabled
  • High Dynamic Range: Quality
  • FidelityFX Super Resolution: Disabled (Highest Quality)

Jól látható, hogy az árnyékokat a profi játékos sem kapcsolta ki. Jól tudja, hogy az árnyékok bizony akár körök kimeneteléről is dönthetnek, hiszen az új fényeknek köszönhetően valós időben rajzolódnak ki a pályán. A felesleges effekteket is igyekeznek azonnal kikapcsolni a játékosok, hiszen ezek csak elvonják az ember figyelmét a valóban lényeges dolgokról, ez bizony a Counter-Strike 2 esetében sincs másképp.

40 profi játékos Counter-Strike 2 beállítása
40 profi játékos Counter-Strike 2 beállítása

Ha nem szeretnénk leragadni egy játékosnál, akkor pedig a fenti táblázat alapján érdemes kísérletezgetni. A Reflex funkció a játékosok nagyobb részénél On beállításban figyel, de az élsimítás is ritkán kerül MSAA 4x alá. A textúra módnál szintén hatalmas az összhang, a legtöbb játékos Bilinear módban használja azt. A felbontásokat nem érdemes kielemezni, hiszen az már teljesen egyéni preferencia, ráadásul nagyban függ a monitor felbontásától is. Az öreg motorosok előszeretettel használnak 4:3 képarányt, ám a friss játékosok legtöbbje már a több vizuális információval kecsegtető 16:9 felé kacsint. A Counter-Strike 2 fejlesztői folyamatosan finomítanak a játékon, így könnyedén előfordulhat, hogy az aktuális legjobb ajánlás változni fog majd, jelen pillanatban, 2025 februárjának közepén azonban a fenti beállításokkal érdemes kalkulálni, ha a legtöbbet szeretnéd kihozni a Counter-Strike 2-ből.

Betöltés...
Keresés
Keresés