Tudtad, hogy az egyik legjobb Pókember-játékot INGYEN játszhatod?

Az ezredforduló több szempontból is különleges volt: egyrészt túléltük a híresen hírhedt és meglepően sokak által félt számítógép-apokalipszist – a sikeresség leginkább annak köszönhető, hogy nem következett be, másrészt pedig mert az esztendő közepén újraindult Peter Parker és Pókember felnövéstörténetét új formában elmesélő Ultimate Spider-Man képregénysorozat, amiért a méltán imádott Marvel legendák: Mark Bagley és Brian Michael Bendis feleltek.

A magyar kiadásra sem kellett sokat várni: a Semic 2002 vége, 2003 eleje körül örvendeztette meg a hazai olvasókat a fiatal, hálóit bontogató Pókemberrel, akinek kalandjaiból Sam Raimi is sokat kölcsönzött az ekkortájt bemutatott első igazán nagyívű Pókember filmjébe is. Az áthallás és a szoros párhuzam nem is állt meg ennyiben: 2003-ban a képregény alkotóival a fedélzeten készítettek egy 13 epizódos animációs minisorozatot, ami a rajzolt formátumhoz nagyon hasonló módon folytatta (lazán) a film sztoriját – majd kötötte össze a szálakat a Pókember 2-vel.

Fun fact: a sorozatban Peter / Pókember hangját Neil Patrick Harris adja.

Pókemberből hamar multimédiás fenomén lett: nem csak képregényes, filmes és sorozatos, hanem videojátékos fronton is hatalmas szintet lépett az Activision által licencelt és a Treyarch fejlesztette 2002-es Spider-Man játékkal. Pókkalanddal játszani korábban sosem volt ennyire fantasztikus élmény: bár nem volt szabadon bejárható a környezet, játékmenetében több helyütt a kultikus PS1-es Pókember-játékra hajazott, de olyan látvány mellett hálóhintázhattunk a felhőkarcolók között, amitől mindenki azonnal a sarokba petézett.

A Treyarch így még bátrabban vághatott a folytatásba, a Spider-Man 2-be, amiről retrospektív tényszerűen megállapítható, hogy szinte az összes későbbi Pókjáték alapjává vált. Az időközben Call of Duty sorozatgyártásra átállított fejlesztőcsapat utolsó Pókember játéka a Web of Shadows volt, amivel feltették a pontot az I-re: csodálatos egy játék volt, nagyszerű és meglepően komor történettel, döbbenetesen élvezetes harcokkal és hálóhintázással. A legcsodálatosabb játékuk ugyanakkor nem ez volt,

hanem a 2005-ös Ultimate Spider-Man, ami nem csak történetében és világában, de látványában is tökéletesen megegyezik Bagley és Bendis kultképregényével.

Az Ultimate Spider-Man (cel-shaded) rajzolt grafikájával az egyik legidőtállóbb Pókember-játék valaha, amivel játszani voltaképp olyan, mintha a képregényt lapozgatnánk. Az átvezetőket is épp így rendezték: mintha csak egy lapot téptünk volna ki valamelyik füzetből. Játékmenetében is jól konzerválódott, majdnem minden benne van, ami a modern címekben is: a főküldetések mellett megannyi melléktevékenységbe belefuthatunk az egyébként szabadon bejárható New Yorkban, némelyik során pedig érdekes meglepetéskarakterekkel is találkozhatunk. A hálóhintázás közel sem olyan élvezetes, mint az Insomniac címeiben, cserébe viszont jobban oda kell figyelnünk az épületekre, mert nem mindegy, hogy melyik csuklóból tapasztanánk meg a falakon a hálót.

Az Ultimate Spider-Man kétségtelenül az egyik legjobb Pókjáték, ami valaha készült, ami 2025-ben is képes megbizseregtetni a legtöbbek pókmicsodáját. Kár, hogy már sehol sem kapható. Persze PS2-es, Xboxos vagy GameCube-os lemez és konzol birtokában újra lehet játszani, de modern gépeken már sok-sok éve elérhetetlen. Ennek oka, hogy az Activision a borzalmasan sikerült The Amazing Spider-Man 2 játék után 2015-ben elveszítette a licenceket, melyek lejártával az összes korábbi játékot el kellett tüntetniük a fizikai és digitális boltokból.

Az Activision Pókember-játékai így váltak hirtelen abandonware címekké, melyeket digitálisan kizárólag az így eltűnt játékokra szakosodott portálokon lelhetünk fel. Köztük is az élen az Ultimate Spider-Mannel, amit abandonware jellegéből adódóan mindenki és bárki szabadon letölthet és játszhat – a MyAbandonware oldaláról. A csodálatos látvány ellenére is egy régi játék lévén érdemes lehet picit tuningolni a dolgokon: például EZZEL a mai szélesebb kijelzőkre húzhatjuk a képarányt, míg EZZEL a moddal a textúrák minőségén javíthatunk sokat.

Fontos ugyanakkor megjegyezni, hogy telepítés előtt mindenképpen ellenőrizd a fájlokat, nehogy véletlenül bekapj valami nagyon nem kívánatos dolgot, ha viszont mindent rendben találtál, akkor bizonyosan jól fogsz szórakozni a középiskolás Peter Parker kalandjain.

Betöltés...
Keresés
Keresés