Az elmúlt időszakban egyre jobban terjednek el a gamer vezeték nélküli perifériák. Az egerek esetében már kevésbé lepődnek meg az emberek, hogy bizony a vezetékes szintet sikerül hozni, ám a fejhallgatóknál még mindig nagy az ellenállás. Nem lehet hibáztatni az ilyen vásárlókat, hiszen korábban valóban a lassan csatlakozó, jelentős hangkéséssel járó kapcsolat jellemezte ezeket a fejhallgatókat. Nem véletlenül, hiszen a Bluetooth kapcsolat annak idején gyerekcipőben járt, de a rádiókapcsolatok sem voltak hibátlanok. Ahogy azonban az egerek, úgy a fejhallgatók esetében is eljutottunk oda, hogy gyakorlatilag nem járnák hátránnyal a vezeték nélküli headsetek. Ez bizony nem csak a tartalomfogyasztásra, de a kompetitív játszadozásra is igaz.
Az is kétségtelen, hogy egyre nagyobb felárat kell kicsengetni a Wireless variánsokért. Ennek ellenére a legtöbb példányt a lélektani, 20, 60, 100 ezer forint körüli határoknál is ki lehet fogni. Az egerekhez hasonlóan ezek a fejhallgatók is rádiós, 2.4 gigahertzes frekvencián kommunikálnak, ám minden gyártó igyekezett a saját szabványát finomítani. A vevő és a fejhallgatók automatikusan keresik a leginkább szabad csatornákat, hogy valóban gördülékeny lehessen a vezeték nélküli kapcsolat. Nézzük is, hogy manapság mely gamer fejhallgatók számítanak a legjobbnak. A legdrágábbtól indulunk, de gyakorlatilag a 20 ezres határ alatt is találunk majd ilyen perifériát.
SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless
A SteelSeries évek óta képviselteti magát a perifériás szegmensben, természetesen a gamer fejhallgatók sem maradhatnak ki. Az egereiket illetően sok kritika éri a céget, ám a billentyűzetek és a fejhallgatók gyakran kerülnek be hasonló listák élére. Az Arctic Nova Pro Wireless esetében a lagmentes kapcsolat nem kérdés, miközben Bluetooth kapcsolat is elérhető, ha valaki irodai környezetben vagy telefonnal szeretné használni a fejhallgatót. Az akkumulátor cseréje is gyerekjáték, így egy pillanatra sem kell abbahagyni a játékot. Az anyaghasználat is remek, ám az árcédula ezt bizony tükrözi is.
Corsair Virtuoso RGB Wireless XT
Szintén egy prémium árazású gamer fejhallgató, de a tudás is itt rászolgál az árcédulára. A fejhallgató egy időben tud csatlakozni a gépünkre és a telefonunkra, így pillanatok alatt átválthatunk, ha hív minket valaki játék közben. Természetesen a 2.4 GHz-es kapcsolat mellett a Bluetooth szintén opció. Az akkumulátoron lenne mit javítani, de 2-3 hosszú napot úgy is a kibír a fejhallgató, ha egyszerre két készülékre csatlakozik fel. Mindezt pedig némi RGB világítással fejelték meg a Corsair mérnökei.
HyperX Cloud III Wireless
A HyperX Cloud III szériát senkinek nem kell bemutatni, hiszen a vezetékes variánsok is roppant népszerűek a mai napig. Ha a kényelem fontos, akkor sokak szerint ez lehet a legjobb választásod. Több hátrányra is érdemes azonban felkészülni, a Bluetooth kapcsolat és a 3.5 milliméteres jack csatlakozó hiányának köszönhetően csak az USB vevővel tud kommunikálni a fejhallgató. Ha csak számítógéphez vásárolod, akkor azonban remek opció lehet, hiszen 120 órát is kibír egyetlen egy töltéssel, miközben a hatótávval és a hangkéséssel sem lesznek gondok.
Logitech G435
A Logitech G435 azokat a vásárlókat célozza meg, akik minél költséghatékonyabban szeretnék letudni a fejhallgató vásárlását, de a kábelektől azért mégiscsak megszabadulnának. A fejhallgató éppen azt a LightSpeed technológiát alkalmazza, amelyet drágább egereknél és billentyűzeteknél is megtalálhatunk, így kompetitív játszadozásra is befogható. A 165 grammos tömegének köszönhetően pedig gyakorlatilag az egész napos, kényelmes viselet is garantált. Természetesen a hangminősége nem veheti fel a versenyt a sokkal drágább társainál, ahogy a mikrofonnal sem fogsz felvenni podcast adást, de játszadozásra, Discord kommunikációra nem kell ennél több. A fejhallgató a lassabb, Bluetooth kapcsolatot is támogatja, mely akkor jöhet jól, ha például telefonról szeretnél zenét hallgatni. Manapság már 20 ezer forint alatt is megkaparintható, mellyel bizony nehéz vitatkozni.
Borító: SteelSeries