Legyen szó akármilyen online játékról, egy dologban biztosak lehetünk. Ez pedig nem más, minthogy előbb vagy utóbb felbukkannak a csalók. Ez alól egyik modern cím sem kivétel, ide sorolhatjuk a Warzone, a Fortnite vagy éppen a Valorant játékokat is. A címek eltérő védelemmel rendelkeznek, melyek hatékonysága nagyban függhet attól, hogy milyen gyorsan reagálnak a fejlesztők a felmerülő, újabb kihívásokra. Abban egyetért a közösség, hogy a Valorant rendelkezik a legjobb védelemmel, ám a Warzone fejlesztői is folyamatosan próbálkoznak.
Volt olyan időszak, amikor egyértelműen ellepték a Warzone szervereket a csalók. Ekkor az Activision a kezébe vette a dolgot és megalkották a RICOCHET védelmet. Azóta is ez a megoldás próbálja megóvni a játékosokat a Warzone és Black Ops 6 (és az éppen aktuális COD) játékokban. A közösség továbbra is úgy érzi azonban, hogy nincs menekülés a csalóktól és ezen bizony már az sem segít, hogy konzolon is egyre többen nyúlnak valamilyen külsős hardverhez.
Így segít a Warzone eldönteni, hogy csalt-e aki téged lelőtt
Activision says many players believe someone is cheating when in reality the players are not.
„Over 60% of received cheater reporting in Call of Duty: Warzone have been against console players.”
In Season 3, killcam has been updated with more info to help alleviate this. pic.twitter.com/32nSNWAPeG
— CharlieIntel (@charlieINTEL) March 28, 2025
A Call of Duty fejlesztői és a statisztikák szerint azonban a Warzone játékosok rengetegszer kiáltanak akkor is csalót, amikor valójában szó sincs erről. A jelentések 60%-át például konzolos játékosok kapják, akik esetében klasszikus csalásról nem beszélhetünk, ennyien pedig biztos nem rendelkeznek dedikált hardverrel. A Season 3 azonban ebben is segítő kezet nyújt majd. A frissült Killcam extra információkat nyújt arról a játékosról, aki lelőtt téged. Felsorolja azokat a tényezőket, melyek szerepet játszhattak abban, hogy „csalásnak” tűnjön a dolog. Ide sorolhatjuk a ping eltérést vagy éppen a hangtompítóval felszerelt fegyverek használatát is. Ha ezek alapján is csalásnak ítéled meg a dolgot, akkor nagy eséllyel már valóban valami huncutság történt a szerveren. Ezek segítségével már talán csökkenhet az indokolatlan jelentések száma és több erőforrás juthat a valódi csalókra.