Az Nvidia 2025 elején, a CES eseményen jelentette be az RTX 5000-es szériát. Világossá tették, hogy az elkövetkezendő hetekben több modellt is a piacra szeretnének dobni. Ezt bizony be is tartották, hiszen január végén megérkezett az RTX 5090 és RTX 5080, majd februárban az RTX 5070 Ti, később pedig az RTX 5070 követte ezt. A lista itt még nem ért véget, hiszen 2025 áprilisában megérkezhet majd az RTX 5060 Ti két variánsa, májusban pedig az RTX 5060 debütálhat majd a boltok polcain.
Az azonban kétségtelen, hogy a start nem sikerült a legjobbra. Több hiba is nehezítette az Nvidia vásárlók dolgát az alapvetően brutális árcédulák és nem túl jó elérhetőség mellett. A PCIe 5.0 szabvánnyal sem stimmelt valami, ám ott egy egyszerű BIOS beállítás megoldotta a problémát. A tápcsatlakozók továbbra is nagyon érzékenyek, ami ami még ennél is kellemetlenebb lehet, az a ROP egységek hiánya. Bizony, néhány RTX 50-es modell GPU chipjében kevesebb ROP egységet találhatnak a vásárlók, mint ami a specifikációban szerepel, mely jelentős teljesítményromlással is járhat.
Brutálisan drágán adják el a hibás Nvidia RTX 5090 kártyákat

Az Alternate.de webáruház „B-Stock” felületére került fel néhány érdekes RTX 50 modell. Ide alapvetően olyan kártyák kerülnek fel, melyeket ilyen-okból visszaküldtek a vásárlók. Ez lehet zavaró ventilátor zaj, coil whine vagy éppen csak sima elállás is. Várható volt, hogy a fenti képen látható Zotac példányt gyorsan kiszúrja a legtöbb rajongó. Nem véletlenül, hiszen az RTX 5090 továbbra is nagyon ritka, így sokan a B-Stock példányokat is vadásszák, ám a leírásból hamar kiderülhetett az is, hogy egy 168 ROP-os, hibás példányról beszélhetünk, mely érintett volt a fenti hibajelenségben.
Azonban ennél is megdöbbentőbb, hogy az árcédula még így is brutális. 2900 eurót, azaz jelenlegi árfolyam mellett 1 millió 167 ezer forintot kér el érte a cég. Az RTX 5080 esetében 11% teljesítményromlással jártak a hiányzó magok, nagy eséllyel az RTX 5090 példányokkal sincs ez másképp. Ennek eredményeképp könnyedén kiszámolható, hogy bár az árcédula brutálisnak tűnik, valójában az 1.3 és 1.5 millió forint körüli, teljesen hibátlan példányokhoz képest valóban 10-15%-kal olcsóbb, így az árnak megfelelő teljesítményt kapjuk, ha a hibátlan RTX 5090 példányukat vesszük alapul.