Így lőheted be a CS2 skinjeid árát, ha eladnád őket valódi pénzért

Egy ideje már a CS2 az úr, ám a Counter-Strike első, hivatalos kiadását 2000-re tehetjük. Ezt megelőzően már aktív béta teszten esett keresztül az éppen aktuális build, ám a Half-Life modként indult FPS lövölde a 2000-es év novemberi időszakában jelent meg. A Steam is gyakorlatilag a játék miatt született meg, hiszen így jóval hatékonyabb módon szállíthatták a Valve munkatársai a frissítéseket. A Steam megjelenése előtt nem volt ritka, hogy egy-egy új CS 1.6 patch bizony akár napokra is képes volt megbénítani a játékot.

Azóta a széria népszerűsége gyakorlatilag töretlen. 2004-ben debütált a Source motorra épülő Counter-Strike: Source, majd 2012-ben a CS:GO. A Counter-Strike 2-vel nem siette el a Valve, hiszen 2023 szeptemberében jelent meg hivatalosan, ám az első változatokat már 2023 márciusától tesztelhette a közösség. A skinek minden éra életciklusában ott figyeltek, ám a Valve csak a CS:GO megjelenése után vette kezébe a piacot. A fejlesztők realizálták, hogy elképesztő pénzügyi potenciál van ebben, nem is kell jobb jelzés ennél, minthogy 2025 márciusában is 100 millió dollárt hozott a konyhára a CS2 ládák nyitogatása. A Counter-Strike 2 nem változtatott a bevált recepten, sőt, még az inventory-k is átkerültek az új cím alá. Jogosan merülhet fel sokakban a kérdés:

Mennyiért adhatom el az új és régi CS2 tárgyaimat?

A CS2 skinek eladása

CS2 skin

A Steam piac kézenfekvő lehetőségen, hiszen beépített funkció. Igen ám, de a tárgyakért kapott összeget csak a Steam felületén használhatják fel a játékosok. A CS2 rajongók nagy része azonban valós, kézzelfogható pénznemben szeretné látni a virtuális tárgyakért kapott összeget. A Valve 2025-ben is szürke zónaként kezeli a skinek eladását és a vételét, illetve az ehhez kapcsolódó weboldalakat. A Valve alapvetően nem bántja az ilyen weboldalakat, ám, ha valamilyen megkérdőjelezhető dolgot tesznek, akkor pillanatok alatt bezárathatják. Az OPSkins erre remek példa, pár óra alatt lelőtte a Valve a cég botjait, rengeteg skin ragadt bent a raktárakban. A legtöbben tehát valamelyik külsős weboldal mellett teszik le a voksukat, ám az árazás azokon kicsit másképp alakul, mint a Steam Piac felületén.

Az ár belövése

A bejegyzésben az igazán különleges tárgyakat nem érintjük, ide sorolva a Case Hardened Blue Gemeket vagy éppen az irreálisan magas vagy alacsony float értékeket. Arany szabályként azonban megemlíthető, hogy jóval a Steam piaci ár alá kell majd belőnünk a skinünk eladási árát az esetek 99%-ban. Átlagos kések, skinek vagy egyéb tárgyak esetében szerencsére viszonylag egyszerű dolgunk lehet. 2025-ben is a magyar érdekeltségű Pricempire.com lehet a legjobb barátunk.

Az oldal használata

A Pricempire használata egyszerű, ám érdemes lehet azért megtekinteni az alap funkciókat. A példa kedvéért tegyük fel, hogy egy M4A1-S | Hot Rodtól szeretnénk megszabadulni, de az összes skin esetében hasonló felülettel találkozhatunk.

CS2

A Pricempire oldal megnyitásakor azonnal egy keresősáv fogad minket. Ide nemes egyszerűséggel írjuk be az eladni kívánt skin nevét. A skin állapotát is érdemes lehet mögé biggyeszteni, de az oldal is felsorolja ezeket.

Ezt követően máris az adott tárgy dedikált oldalán találjuk magunkat. A felső sávon érdemes lehet megnézni a Liquidity mellett található százalékot. Minél magasabb ez az érték, annál könnyebben eladható az adott tárgy. Kicsit lejjebb tekerve, a bal oldalon pedig azt is megláthatjuk, hogy mennyi kelt el belőle a Steam Marketen vagy éppen a külsős piacokon. Illetve a napos, 7 napos és havi átlagárakra is vethetünk egy pillantást.

Ezekkel az információkkal a birtokunkban már nem nehéz belőni az árazást. A jobb oldali szekcióban a külsős oldalak éppen aktuális árcéduláit is megfigyelhetjük. A privát vásárlók és traderek nagy eséllyel egy kicsit alacsonyabb árat ajánlanak, ám ilyenkor nekünk sem kell kalkulálni további díjakkal és kiutalási költségekkel.

Melyik oldalon adjam el a tárgyam? Tudok venni is?

Az oldal központi részét adják a különféle skinoldalak listázásai. A Pricempire az összes népszerű és nem utolsó sorban megbízható oldalt listázza nekünk. Láthatjuk az aktuális ár mellett a készletet, de azt is, hogy az adott oldal árazása mennyivel jobb az átlaghoz képest. Ezeken az oldalakon természetesen nem csak venni, hanem eladni is lehet. Itt sem érdemes 100%-os árral kalkulálni, hiszen a külsős oldalak is lecsípnek néhány százalékot, ahogy bizony a kiutalásnak is lehetnek költségei. Manapság talán a SkinPort, a SkinBaron, a Buff.Market és a CSFloat lehet a legajánlottabb négyes az európai régióban. Korábbi tapasztalatok alapján pedig a DMarket és a GamePay sem rossz opció.

A fenti adatok és információk tükrében azonban már reálisan belőheted a Counter-Strike 2 skinjeid árát. Az igazán ritka skineknél érdemes lehet megkérdezni külsős szakértőket is. Erre kiváló hely lehet a CS:GO HUN csoport vagy épp a GlobalOffensiveTrade subreddit is. 

Betöltés...
Keresés
Keresés