Így adhatod el a Counter-Strike 2 skinjeidet valódi pénzért

Az elmúlt hetekben már kiveséztük azt, hogy milyen módon tudod behatárolni a Counter-Strike 2 skinjeid értékét. Akkor a magyar fejlesztésű Pricempire sietett a segítségünkre. Igen ám, de hiába tudod megállapítani a skinek értékét, ha az eladás módjait nem ismered. Aggodalomra azonban semmi ok, ebben is igyekszünk segítő kezet nyújtani. Ahogy azt már korábban jeleztük a Valve az elmúlt 10 évben nem bántotta az ilyen oldalakat, ha nem tettek megkérdőjelezhető döntéseket. Ez azóta sem változott szerencsére. Néhány napja megismerkedhettünk a skinek vételével  is, méghozzá a SkinBaron felületén bemutatva. Utolsó lépésként pedig érdemes lehet belevetni magunkat, hogy mi a helyzet akkor, ha valaki eladni szeretné a Counter-Strike 2 tárgyait.

0. lépés – IBAN számod kiderítése

A külföldi tranzakcióknál kritikus lehet az IBAN számod, hiszen erre érkeznek az utalások. Az IBAN (International Bank Account Number, azaz nemzetközi bankszámlaszám) egy szabványosított formátumú bankszámlaszám, amelyet elsősorban nemzetközi pénzátutalásokhoz használnak. Az IBAN célja, hogy egyértelműen azonosítsa a számlatulajdonost és a bankját bármely országban, és ezáltal csökkentse az átutalási hibákat. Néhány hazai bank már ilyen formátumban is mutatja az alkalmazásban a számlaszámod, ám előfordulhat, hogy magadnak kell átkonvertálnod. Szerencsére ezt megteheted az alábbi weboldal segítségével, de a legtöbb bank rendelkezik saját weboldallal is. Az OTP-jét pl. ide kattintva érheted el. Fontos lehet még a Swift (BIC) kód is, mely ebben pedig a Wise weboldala siet a segítségedre.

A Counter-Strike 2 skinek eladása

Ideje visszatérni tehát a Skinbaron felületéhez. Azokat a funkciókat, melyekkel már korábban megismerkedtünk az első bejegyzésben nem ismételjük, ám érdemes lehet átfutnod, ha eddig nem tetted volna meg.

A legjobb barátunk ebben az esetben az avatarunk mellett található, eladást jelző ikon lehet, melyen egy tenyeret és egy dollár jelet pillanthatunk meg.

Ezt követen az oldal jelzi is, hogy alaposan átnézni a raktáradat értékes skinek vagy éppen matricák után kutatva.

Esetemben ez kimerült néhány centben, hiszen sok tárgyam még trade korlátozás alatt pihen, ám így is tökéletesen bemutatható majd a folyamat. A matricákat megkattintva át is kerülnek a jobb oldalra, ahol már dönthetünk az árról is. Az oldal a rendelkezésünkre bocsát egy segédletet is.

A Baronprice egy százalékos értékben határozza meg, hogy milyen árcédulát érdemes belőni. Körülbelül 70%-ot igyekszik belőni az oldal alap esetben, mely remek arany középút lehet a eladási idő és a potenciális bevétel között. Minél alacsonyabb az érték, annál nagyobb az esély, hogy hamar elviszik a tárgyat, ám annál nagyobb a pénzügyi bukás is.

A skineket, matricákat és egyéb kozmetikai tárgyakat kiválasztva egyesével is megadhatjuk az árakat. Az árcédula felett leolvashatjuk a fentebb is részletezett Baronprice %-os értéket. Promóciós kódot is használhatunk, melyeket a főoldalon szokott reklámozni a cég, ha éppen fut valamilyen akció. Az összefoglalóban pedig láthatjuk, hogy az eladások végén mennyi valódi pénz vándorol a virtuális SkinBaron pénztárcánkba. A Create Offer gombra kattintva pedig elindulhat a tárgyak cseréje, hiszen a SkinBaron botok raktárába kerülnek a tárgyak.

Az oldal ezt követően küld egy Steam csereajánlatot. Az oldal kiírja a bot nevét, illetve egy referenciaszámot is. Ezt kötelező összehasonlítani a beérkező Steam ajánlattal, hiszen így tudhatod, hogy valóban az oldal küldte ki számodra azt. Ez értelemszerűen el kell fogadnod, a kattintás után pedig már az oldal botjaihoz kerültek az eladni kívánt tárgyaid. Amint valaki lecsap az általad felkínált tárgyakra, akkor a korábban ismertetett összegnek megfelelő pénz jóváírásra is kerül az oldalon. Az eladási procedúra igazából ennyire egyszerű, de természetesen előfordulhat, hogy sokat kell várnod egy-egy eladásra, ám népszerű tárgyak esetében egy jó árral fűszerezve hamar elmehet a portéka.

A pénz kikérése

A fentebb már részletezett IBAN számlaszám elengedhetetlen az oldal használatához. Ezt a tranzakciós fülön adhatod hozzá a profilodhoz.

Ennél egyszerűbb nem is lehetne a felület. A Country menüpont alatt az országot kell megadnod, ez az esetek nagy részében Magyarország lesz, Revolut esetében azonban Litvánia is lehet. Az Account Owner alá a bankszámla tulajdonosának nevét kell írnod, míg az Iban menüpont alá a fentebb is részletezett IBAN formátumú számlaszámot. A Swift / BIC számra ebben az esetben nincs szükség.

Feltételek

Nagyobb összegek kifizetéséhez szükség lehet személyazonosságod igazolására, például személyi igazolvány vagy útlevél másolatával. Ez megszokott procedúra, úgynevezett KYC, ezt minden más, hasonló oldalon is végre kell hajtani. Az oldal jelent pillanatban csak a banki (SEPA) átutalást támogatja, PayPal kiküldésre nincs lehetőség. A kifizetések néhány napon belül teljesülnek, ezt követően pedig már meg is érkezik a valódi pénz a számládra. Természetesen, ha nem akarod kikérni, akkor az oldalon további skineket is vásárolhatsz belőle, az is remek opció lehet a virtuális raktárad megújítására. Szintén remek hír, hogy már 5€ felett is kikérheted a pénzed, azaz kevésbé értékes skinek esetén sem kell megütnöd egy ennél nagyobb minimum határt. Az oldal további díjakat nem számol fel a kiküldésnél, ám a bankok ebbe is beleszólhatnak, például a konverziód díjaikkal.

Módosítanál? Meggondoltad magad?

Az oldalra feljuttatott skinek árait szabadon módosíthatod, ehhez a Sale felületre kell ellátogatnod. Itt pedig a kezdeti folyamatnál megszokott felület köszönt vissza rád.

Counter-Strike 2 skinek

Természetesen, ha elkelt a skin, akkor nincs mit tenni. Ha nem, akkor azonban bármikor meggondolhatod magad, amíg nem vásárolták meg a tárgyat. Természetesen a 7 napos trade lockot ki kell várnod, hiszen ezt a Steam és a Valve határozza meg. Azt követően azonban pillanatok alatt visszajuttathatod magadhoz a skinjeidet. Ehhez az Inventory felületre kell elnavigálnod, majd a kiválasztott skineket a „Send selected item to my Steam Account” gombbal visszajuttathatod a Steam raktáradba. Jól látható, hogy sem a vételi, sem az eladási procedúra nem túl bonyolult, a bejegyzések segítségével pedig szinte gyerekjáték. Az első, skinek vásárlásával foglalkozó bejegyzésünket ide kattintva érheted el. 

Betöltés...
Keresés
Keresés