Így dolgozik élesben a Call of Duty csalásvédelme

Legyen szó bármilyen online játékról, egy dologban biztosak lehetünk. Ez pedig az, hogy előbb-utóbb bizony a csalók megjelennek a szervereken, beszéljünk bármilyen erős védelemről. Ez természetesen a 2020-ban megjelent Warzone-ra és az éppen aktuális, fizetős Call of Duty címre is vonatkozik. A COD játékok alatt egy ideje már a RICOCHET nevet viselő védelem dolgozik, több-kevesebb sikerrel. A programozók és a csalások készítői folyamatos macska-egér játékot űznek egymással, ennek levét pedig a játékosok isszák meg.

A Call of Duty fejlesztői az elmúlt időben több remek újítást is bevezettek. Ide sorolhatjuk az SR pontszámokkal kapcsolatos kompenzációt. A játék kevesebb teret enged a csalóknak, hiszen a boostolás jelenségét gyakorlatilag megszünteti az utólag elvettek pontoknak köszönhetően. Sőt, akkor sincs nagy baj, ha csalóval találkoztál a Ranked meccsen, hiszen a cheaterek miatt elveszített pontokat szintén visszaadja a játék. Néhány órája pedig az is kiderült, hogy milyen módon működik a COD védelme élesben.

Így dolgozik élesben a Call of Duty csalásvédelme

A fenti videón azt láthatjuk, hogy a RICOCHET milyen módon elemzi az elé kerülő mozdulatsorokat. A felső sávban a replayt láthatjuk, alatta pedig azt, hogy az AI védelem mennyire biztos abban, hogy éppen csalót lát a képernyőn. Ha a Call of Duty védelme magabiztos a csalás tényében, akkor egy valódi személy manuálisan is megvizsgálja a mozdulatsorokat, melyet egy szép kis kitiltás követhet. Természetesen a védelem azt is számításba veszi, hogy az ellenfélnek milyen információja lehetett rólad. Ide sorolhatjuk a különféle Perkeket vagy éppen a Heartbeat Sensort is. Jelen pillanatban így működik tehát a COD játékok anti-cheatje, remélhetőleg a hatékonyságon is tudnak majd javítani a fejlesztők.

Betöltés...
Keresés
Keresés