Nem kérdés, hogy egy ideje már nem az IPS vagy éppen VA panelek jelentik a monitorok csúcsát. Néhány éve a korábban telefonkijelzőknél vagy éppen tévéknél elterjedt OLED technológia a PC monitorok kategóriájába is megérkezett. Ehhez azonban minden joga meg is volt. A kiváló képminőség nem kérdés, hiszen a tökéletes feketéknek köszönhetően a kontraszt gyakorlatilag végtelen, a színek is meseszépek. Ha mindehhez hozzávesszük, hogy a mozgási elmosódás is nulla, a pixelek pedig 0.03 ms alatt reagálnak a változásokra, akkor érthető, hogy miért ez most a prémium kategória.
Jelenleg két technológia harcol egymással az OLED monitorok piacán. Az LG féle WOLED és a Samsung féle QD-OLED is remek konstrukció, bármelyiket is választod. A WOLED esetében azonban sokak számára a matt képernyőborítás lehet csábító, míg a QD-OLED esetében a jobb fényerő és a tisztább szöveg dönthet a vásárlásról. OLED monitorokat nem is igen találunk 240 Hz képfrissítés alatt, de manapság már a 360 Hz vagy éppen a 480 Hz sem olyan ördögtől való érték.
Megérkezett a világ első 500 Hz-es OLED gamer monitora
Egy ideje már lehetett tudni, hogy a 3. generációs, 1440p felbontású, 360 Hz-es QD-OLED monitorokból érkeznek még jobb panellel felszerelt változatok. Ezekben pedig sikerült megugrani a lélektani határt is, azaz kerek 500 Hz-re tornászták fel a monitorokat. A Samsung házon belül szerette volna bemutatni az első ilyen monitort, hiszen mégiscsak ők gyártják a QD-OLED paneleket, az elmúlt órákban be is jelentették az Odyssey G6 legújabb változatát.

A monitor tehát a korábban megszokott 360 Hz-es képfrissítés helyett már 500 Hz-es képfrissítéssel operál, mindezt pedig 0.03 ms válaszidővel és 2560×1440 pixeles felbontással fűszerezi meg. A cég 1000 nit feletti csúcs fényerőt ígér, a Samsung Glare Free borítás pedig arról gondoskodik, hogy kevésbé tükröződjön vissza a képernyő. Természetesen a különféle Vesa HDR támogatások sem maradhatnak el, ahogy bizony az AMD FreeSync Premium Pro és az Nvidia G-Sync Compatible is kihagyhatatlan tényező. A monitor árcédulája 500 ezer forint felett alakulhat. Ez nem tűnik túl jó üzletnek, ha közben a jelenlegi, 360 Hz-es változatot már 300 ezer forint alatt is el lehet csípni.
Forrás: Videocardz