A G-Wolves az elmúlt időszakban sorra jelentkezett új egerekkel, és szerencsére most is akadt néhány igazán ígéretes darab, amelyeket lehetőségem volt kipróbálni. A gyártó továbbra is igyekszik olyan specifikációkat és formaterveket nyújtani, amelyeket mások gyakran mellőznek. Ilyenek például a 40 gramm alatti ultrakönnyű modellek, illetve a fingertip fogásra szabott, kompakt méretű perifériák. A G-Wolves neve sokak számára ismerősen csenghet – a Hati sorozat például különösen népszerű volt a hazai CS:GO közösségben. Ezt követően egyfajta arculatváltás zajlott le, egy ideig G-Sevlow néven működtek, majd végül visszatértek a jól ismert márkanévhez. Az év első perifériatesztjében egy igazán egyedi formavilágú, kevésbé szabványos egeret vettünk szemügyre, amely elsősorban a kompetitív játékosok számára lehet vonzó választás. Ezúttal a G-Wolves Fenrir Max 8K gamer egér került górcső alá.
A csomagolás, doboz
A G-Wolves már egy ideje nem változtatott a csomagolásán, így a gyártó összes egere ugyanazt a körítést kapja. A doboz azonban továbbra is kiemelkedik a többi közül: az elején egy 3D-s grafika látható, amely mozgás közben térhatásúvá válik. Hasonló megoldásokat leginkább gyerekjátékokon vagy hűtőmágneseken szokhattunk meg, de perifériák csomagolásán eddig csak a G-Wolves alkalmazott ilyet. Az biztos, hogy ha egyszer megismerkedsz a cég dobozaival, nehéz lesz más gyártóknak felülmúlni ezt a színvonalat.
- Méret: 75 x 61 x 31 mm
- Súly: 22.4 gramm
- Kapcsolók: 80 millió kattintásra hitelesített kapcsolók
- Szenzor: Pixart® PMW-3950
- Talpak: PTFE
- Kábel: 1.6m, paracord kialakítás
- Csatlakozás: USB-C
- Polling rate: akár 8000 Hz
- DPI: akár 30000
Az egér formája
Manapság már szinte alapnak számít a hibátlan szenzor, ahogy az sem ritkaság, hogy az olcsóbb modellek is 2000 vagy akár 4000 Hz-es Polling Rate-tel érkeznek. Épp ezért egy egér akkor tud igazán kitűnni, ha okosan megtervezett formavilággal vagy valamilyen egyedi megoldással rukkol elő. Már a méretei alapján is látszik, hogy nem egy szokványos darabról van szó: mindössze 75 milliméter hosszú, ami még a kisebb egerek között is szokatlanul kompakt méret. Ez persze nem véletlen, hiszen a gyártó kifejezetten a fingertip fogást tartotta szem előtt – ebben pedig az egér szinte etalonnak számít. Ezúttal a Claw és Palm fogásról szó sem lehet. A szimmetrikus kialakítás továbbra is megmaradt, amit a bal oldalon elhelyezett gombpár is alátámaszt. A DPI váltó gomb azonban lemaradt a görgő alól – egész egyszerűen nem jutott neki hely.
A dizájn többi eleme maradt a már jól megszokott, letisztult irányvonalon. A tömeg továbbra is extrém alacsony – a konstrukciónak köszönhetően sikerült a súlyt nagyjából 22 gramm körül tartani, ami még a saját kategóriáján belül is kiemelkedő érték. RGB világítással ezúttal sem találkozunk, csupán egy visszafogott visszajelző LED bújik meg az egér alján. A PTFE talpak most is kiválóan végzik a dolgukat, a fogás pedig könnyedén alakítható a csomagban található grip és gipsz szettekkel. Az egér elején USB-C csatlakozó kapott helyet. Bár mérete rendkívül kicsi, a termék meglepően masszív: sehol egy nyikorgás vagy laza rész, a szerkezet határozottan stabil benyomást kelt.
Teljesítmény, szenzor
PixArt neve garancia a minőségre, az elmúlt években nem találkoztunk kifejezetten rossz implementációval. Az egér elnevezése sem véletlen: a Fenrix Max 8K a 8000 Hz-es polling rate-re utal, amely a kategóriájában szintén nem megszokott még, bár egyre többen próbálkoznak vele. Ehhez természetesen erősebb antennákra és stabilabb jelre van szükség, ezért a vevőegység mérete is nagyobb az átlagos receiverekhez képest. Az egér lelkét a PixArt 3950-ös szenzor adja, amely napjaink legjobb vezeték nélküli megoldása. Gyakorlatilag tökéletes, lehetetlen kiakasztani. A szenzor akár 30000 DPI-ig is feltekerhető, bár normális körülmények között erre aligha van szükség.
Szoftver
Amikor már azt hinnénk, hogy a cég nem tud újat mutatni, akkor jön a legnagyobb meglepetés. A G-Wolves szoftvereit az elmúlt években gyakran érte kritika a fapados design és a bonyolult kezelhetőség miatt. Ez azonban már a múlté. A hagyományos, gépre telepített program helyett ezúttal egy weboldalon keresztül vezérelhetjük az egeret, ahol minden fontos beállítást elvégezhetünk. Legyen szó a polling rate módosításáról, makrók beállításáról vagy akár az egér és a vevőegység frissítéséről, minden egyszerűen és gyorsan elérhető. Az akkumulátor-visszajelzés is sokkal pontosabb lett a korábbi megoldásokhoz képest.Ez a megközelítés abszolút piros pontot érdemel, és remélhetőleg a nagy gyártók is inspirációt merítenek ebből a felhasználóbarát megoldásból.


Verdikt
Nem meglepő, hogy a G-Wolves Fenrir Max 8K verziója a csúcskategóriát célozza meg – és a teszt során ez teljes mértékben beigazolódott. Nehéz belekötni ebbe a perifériába: a teljesítmény kiváló, a mindössze 22 grammos súly pedig olyan előnyt jelent, amivel csak kevesen tudnak versenyre kelni. A 8000 Hz-es polling rate és a stabil, késésmentes vezeték nélküli kapcsolat gondoskodik róla, hogy legfeljebb a játékos reakcióideje jelentse a szűk keresztmetszetet. Fontos viszont kiemelni, hogy formavilága miatt ez a modell inkább rétegigényeket szolgál ki. A claw vagy palm fogást kedvelők számára valószínűleg nem lesz kényelmes, viszont fingertip stílusban egészen kiemelkedő élményt nyújthat.
Pozitívum
- Kiváló anyagminőség, masszív felépítés a kis méret ellenére is
- 22 gramm körüli súly
- Letisztult design, kevés lyukkal
- Tökéletes szenzor
- Kőstabil polling rate, még 8000 Hz (8K) esetében is
- Brutálisan sok tartozék
- Ötletes doboz design
- Webes driver
- Telefonos vezérelhetőség
- USB-C
Negatívum
- Rétegtermék
- Csak a hivatalos boltból vásárolható meg