Manapság már senki nem lepődik meg azon, amikor valaki magas képfrissítésű, gamer monitort vásárol. 2025-re eljutottunk oda, hogy a belépő szinten is találunk már 144, sőt 180 Hz-es gamer megjelenítőket. A TN panelt is sikerült elhagyni, ennek köszönhetően leginkább VA és/vagy IPS panelekkel találkozhatunk a piacon. Az abszolút felső kategóriát az OLED viszi jelenleg, ám oda 220-250 ezer forint környékén alakul belépő, az éppen aktuális akcióktól függően. Van azonban egy olyan felhasználási mód, ahol még mindig a TN panel lehet a legjobb opció.
A felhasználók 95%-nak már bőven elegendő a fentebb említett 144-180 Hz-es képfrissítés. Egyrészt AAA címekben ennél többet még erős videokártyával is sokszor nehéz kisajtolni, másrészt ez már olyan folyamatosságot ad, mely szinte mindenre elég. A kompetitív játékosok számára azonban a játék kinézete és a grafikai beállítások másodlagosak, ők a lehető leggyorsabb paneleket keresik, hogy minél kevesebb lehessen az input lag, azaz a bemeneti késés. Úgy tűnik, hogy az ASUS új, gamer modellje ezúttal őket szolgálná ki.
Az ASUS bemutatta a világ első 610 Hz-es gamer monitorát
Az ASUS az elmúlt napokban fedte fel a ROG Strix ACE XG248QSG nevet viselő modelljét. Ez a monitor a kompetitív játékosokat célozza be, nem is akármilyen módon. Nézzük is a konkrét specifikációkat:
- A monitor lelkét egy 24.1 inch képátlóval rendelkező, Super TN panel adja, mely 610 Hz-es képfrissítésre képes
- Ez a világ leggyorsabb TN panelje, mindössze 0.8 ms bemeneti késéssel érdemes kalkulálni, mely 56%-kal jobb, mint a konkurens, 600 Hz-es modelleké
- Az ASUS ELMB 2 technológia pedig abban is segíteni fog, hogy a mozgási elmosódás is a lehető legkevesebb legyen a játék során
- A monitor talpát is úgy alkotta meg a cég, hogy a lehető legkevesebb helyet foglalja az asztalon, így a legfurább egér-billentyűzet elrendezések esetén sem jelent majd extra akadályt
- Ahogy azt sejteni lehetett, AI funkciókban sem lesz majd hiány
A monitor ára egyelőre ismeretlen, ám nagy eséllyel valahol a 300-400 ezer forintos árkategóriában találhatjuk majd meg.
Forrás: Tom’sHardware