Tovább égnek az Nvidia kártyák: egy RTX 3060 Ti füstölt most el

Az Nvidia az RTX 3090 Ti kártyánál mutatta be a 12VPHWR nevet viselő megoldását. Az új megoldás nem kevesebbet ígért, minthogy egyetlen egy csatlakozó segítségével 600 wattot is kérhet magának a videokártya. Erre már valamennyire szükség is volt, hiszen a flagship kártyákon három, de extrém esetében akár négy PCIe csatlakozó is ott figyelt. Papíron remek megoldásnak ígérkezett a 12VPHWR, ám az RTX 40 szériánál csőstül jöttek a gondok.

Rengeteg RTX 4080 és RTX 4090 felhasználó is égésről, olvadásról számolt be a megjelenést követően. Hamar kiderült, hogy a tápcsatlakozó okolható ezért. Az Nvidia sosem ismerte el, hogy ők hibáztak, ám mindenképp árulkodó, hogy azon nyomban el is készítették a tápcsatlakozó második változatát. Ez nagyobb biztonságot ígért, ezek kerültek már a frissen gyártott RTX 40, majd később az RTX 50 kártyákra. Sajnos ez sem orvosolta teljes mértékben a problémát, hiszen az RTX 5090 vagy éppen RTX 5080 esetében is gyakori jelenség volt az égés, füstölés és olvadás. A sor tovább folytatódik, ezúttal pedig egy igazán különleges kártyával.

Tovább égnek az Nvidia kártyák: egy RTX 3060 Ti füstölt most el

Az ASUS különleges Nvidia RTX 3060 Ti kártyáján 12VHPWR portot találunk
Az ASUS különleges Nvidia RTX 3060 Ti kártyáján 12VHPWR portot találunk

A mostani esett több szempontból is különleges. Egyrészt a kártya is egy igazán extrém darab, hiszen a 12VHPWR hivatalosan a 3060 Ti megjelenése után érkezett, másrészt ilyen alacsony fogyasztású kártyáknál most sem kötelező elem. Az ASUS azonban úgy döntött, hogy az RTX 3060 Ti G6X Megalodon V2 modellt a rettegett csatlakozóval szereli. Ez is lett a videokártya veszte. A gyári 12VHPWR kábel helyett egy kialakításra teljesen megegyező, ám az extra 4 ellenőrző pinnel/tűvel nem rendelkező kábellel érkezett gyárilag a videokártya. Ez pedig bizony egyenes út volt az olvadáshoz és leégéshez, ezúttal azonban nagy eséllyel nem a felhasználó volt a hibás. Egy tradicionális PCIe csatlakozóval a hiba fel sem merülhetne, továbbra is úgy tűnik, hogy erőteljes öngól volt az Nvidia részéről a csatlakozó kifejlesztése.

Forrás, kép: Videocardz

Betöltés...
Keresés
Keresés