DeepCool CH560 Digital WH gépház teszt – Mindent tud

A hónap elején már volt alkalmunk megizzasztani egy DeepCool házat a tesztpadon. Ahogy a többi alkatrész, komponens vagy periféria esetében, úgy bizony a ház kiválasztásánál is több táborra oszthatjuk fel a közösséget. Vannak, akiknek mindegy a ház típusa, tulajdonsága, csak legyen valami, amibe pakolni lehessen a komponenseket. A másik, nagy tábor pedig műalkotásként tekint a házikóra, így akár a 100 ezer forint feletti kategóriáig is elmerészkednek. Érdemes lehet azonban itt is belőni az arany középutat, azaz a 30-60 ezer forint közötti kategóriát. Ezek a házak már igencsak kellemes airflow-val rendelkeznek, miközben a szoba díszei is lehetnek, ha épp arról van szó. Nézzük is, hogy mit tud a DeepCool CH560 Digital gépház, melyet körülbelül 40 ezer forint környékén kaparinthatunk meg hazánkban.

Doboz, nyers adatok

Ebben a bekezdésben semmi újdonság nem lesz azok számára, akik olvasták az előző tesztet. Egyszerű, karton dobozban érkezik a gépház, a lényeg ebben az esetben egyértelműen a beltartalom lesz. A dobozon belül hungarocell öleli körbe a házat, így garantálva, hogy a szállítás során se sérüljön meg a termék. A házba elrejtve találjuk meg a tartozékokat, a csavarokat, a kis kézikönyvet, azaz a szokásos körítést. Ebben az esetben sem érdemes tovább boncolgatni, térjünk is rá a nyers specifikációkra:

KategóriaSpecifikáció
Méretek471 × 230 × 458 mm
Súly7,7 kg
AnyaghasználatSPCC acél, ABS, edzett üveg
Alaplap támogatásMini-ITX, Micro-ATX, ATX, E-ATX
Meghajtóhelyek2× 3,5″, 2+1× 2,5″
Bővítőhelyek7 db
Előlapi I/O1× USB 3.0, 1× USB-C, 1× jack
Előtelepített ventilátorok3× 140 mm elöl, 1× 120 mm hátul (ARGB, PWM)
Ventilátor támogatásElöl: 3×120/140 mm, Felül: 3×120 vagy 2×140 mm, Hátul: 1×120/140 mm, Táptér: 2×120 mm
Radiátor támogatásElöl/felül: 120–360 mm, Hátul: 120/140 mm
CPU hűtő magasságmax. 175 mm
GPU hosszmax. 380 mm
PSU hosszmax. 170 mm
KülönlegességekOldalsó LCD kijelző (CPU/GPU infók), perforált oldalüveg, mágneses szűrők, GPU-tartó kar

Kialakítás, anyagminőség

A specifikációkat elolvasva egy remek gépház elevenedhet meg a lelki szemeink előtt. Az alaplap szabványok támogatása bőséges, az előre telepített ventilátorok is remekül hangzanak, miközben a GPU támogatás is magáért beszél, gyakorlatilag bármelyik modern videokártyát beszerelhetjük a gépházba. Ez azonban mit sem ér, ha közben a ház anyagminősége nem jó vagy éppen más, előre nem látott problémák nehezítik a gépépítését. Nos, kezdjük is a jó hírrel. A ház anyagminősége igencsak kellemes, talán egy fél szinttel a korábban tesztelt CC560 fölé sikerült kerekedni ilyen téren is, pedig az is igencsak kellemes konstrukció volt. Az előre telepített ventilátorok szépen teszik a dolgukat, külön öröm, hogy a szokásos 120 mm-es szabvány helyett 140 mm-es légkeltők teszik a dolgukat működés közben. Ennek köszönhetően a szállított levegő mennyisége jobb lehet, miközben a nagyobb kialakításnak köszönhetően halkabbak is lehetnek a ventilátorok. Rengeteg fém elemmel találkozhatunk ezen a házon is, az üveg oldallapról és az igényes Mesh kialakítást kapott előlapról nem is beszélve.

Több szűrővel is ellátta a DeepCool a házat, ezek pedig ebben az esetben is mágnessel tapadnak a gépházhoz. A leszerelésük és tisztításuk pár másodperces művelet, az előlap pedig a kialakításának okán szűrőként is viselkedik. Nem találkoztam sehol sorjákkal, a csavarok is remek minőségűek. A fizikai stressztesztet is jól bírta a ház, azaz nem hajlott még az átlagosnál nagyobb erőfeszítés hatására sem. A súlyt 8 kiló alatt sikerült tartani, így kellően mobilis is lehet, ám ezt nem szenvedte meg egyáltalán a kialakítás vagy az anyagminőség.

I/O portok, extrák

A ház előlapi, azaz I/O csatlakozói hozzák az elvárt szintet. Egy USB 3.0 csatlakozót, egy USB-C portot és egy 4 pines, Combo Jacket is kapunk, így gyakorlatilag bármilyen modern kütyüt ráköthetünk az előlapi portokra. Ezeken kívül pedig a bekapcsoló gomb és egy LED gomb kapott helyet. Az előbbit nem igazán kell magyarázni, az utóbbi azonban már egy fokkal izgalmasabb történet.

Ez a megoldás szintén nem lehet ismeretlen az előző teszt olvasóinak, ám a teljesen új olvasóknak ezúttal is kifejtük egy kicsit jobban, hogy miért is remek megoldás ez. A házban helyet kapott egy miniatűr ARGB/Ventilátor elosztó, azaz hub is, így a LED gomb segítségével az összes ventilátor színét, effektjeit egy lenyomással állíthatjuk. A ventilátorok ráadásul ARGB daisy chain lehetőséget is kaptak, így a processzorhűtő vagy akármilyen másik eszköz ARGB ventilátorát is rá lehet erre a körre kötni néhány másodperc alatt. Ez nagyszerű ötlet volt, hiszen jelentősen megkönnyítik a kezdő felhasználók dolgát. A ventilátorok előre bekötve érkeznek, így neked már csak két dolgot kell tenned. Egyrészről a HUB-ot árammal ellátni egy SATA tápkábel segítségével, másrészről pedig az alaplap egyik ventilátor csatlakozójára kötnöd a HUB-ot. Ezek pár másodperces lépések, jár a piros pont, hogy a ventilátorok és ARGB csatlakozók összekötésével már nem a felhasználónak kell foglalkoznia. Szintén fontos kiemelni, hogy ezúttal  PWM vezérlést kaptak a ventilátorok, így egy fokkal kifinomultabb módon vezérelhetőek az alaplapról. A fenti megoldás mellett érdemes lehet megemlíteni adalékként a gyári GPU-tartó kart, mely manapság szintén elengedhetetlen kellék, ha valaki a frissebb generációk közül válogat.

Kijelző, szoftver

Gépházhoz szoftver? Bizony, a DeepCool mérnökei egy remek extrával szerelték fel a gépházat. Az üveg oldallapon találunk egy digitális kijelzőt, mellyel a videokártya vagy éppen a processzor aktuális állapotát írathatjuk ki. Tetszőlegesen kiválasztható, hogy a hőmérsékletekre vagy a kihasználtságra vagyunk-e kíváncsiak, netán ezek folyamatos váltakozására. Természetesen ehhez a DeepCool szoftverét fel kell telepítenünk, mely játszi könnyedséggel kiolvassa az adatokat működés közben, a kezelése gyerekjáték, még azoknak is, akik nem tudnak angolul. A kijelzőt egy USB 2.0 headerre kell csak rákötni, mely még régebbi alaplapokon is megtalálható.

Szerelési tapasztalat

Ahogy az előző háznál, úgy ismét egy éles teszt keretein belül is megizzasztottuk a DeepCool házikóját. Ismét egy ATX szabványú alaplap, egy dedikált GPU, egy 2.5 inches SSD és egy átlagos méretnek örvendő CPU hűtő adta a tesztkörnyezetet. Az építés ezúttal is problémáktól mentes volt, szinte az ember keze alá dolgozott a ház. Ezúttal sem kellett a támasztékokon állítani, hiszen ATX alaplapok fogadására készítették fel a gépházat. A táp becsavarozása 10 másodperc alatt megvolt, a HDD tartó kiszerelése is pár másodperces művelet volt, melynek köszönhetően jobban elférhettek a tápkábelek a gépház alsó részében. Ez különösen jó lehet azoknak, akik nem moduláris táppal rendelkeznek. Az SSD rögzítéséhez első körben az SSD-re kellett csavarni négy fém támasztékot, majd ezeket a ház belső oldalán kialakított, gumírozott lyukakba kellett beilleszteni. HDD-k esetében ezek a gumitalpacskák segítenek abban, hogy a rezgés kevésbé legyen hallható, SSD esetében pedig a gyors cseréről gondoskodik ez a kialakítás.

A kábelek elvezetése szintén könnyen ment, bőséges hely állt rendelkezésre a hátoldalon. Az üveg oldallap ezúttal egy csavarral és egy mágneses megoldással kerül rögzítésre, így szintén pillanatok alatt lepattintható, ha hozzá kellene férni az alkatrészekhez. Az ARGB ventilátorok bekötése a fentebb említett HUB-nak köszönhetően gyerekjáték. Ezúttal ráadásul PWM vezérlést kapunk, melynek köszönhetően még precízebben finomhangolható, hogy adott hőmérséklethez milyen fordulatszám társuljon. Összegezve: a DeepCool CH560 szerelhetősége remek volt, miközben sok-sok apró megoldás segítette a gépépítést.

Verdikt

A DeepCool CH560 Digital házat 40 ezer forint környékén csíphetjük el hazánkban 2025 júliusának közepén fekete és fehér színekben. Remek választás lehet azoknak, akiknek fontos a minőségi anyaghasználat, a kellemes airflow, az ötletes megoldások és az üveg oldallap. Ezt pedig egy digitális kijelzővel fejelte meg a gyártó, melyre odapillantva akár játék közben is leolvashatjuk a processzorunk vagy éppen videókártyánk hőmérsékletét, kihasználtságát. A nyitott / Mesh előlap mindig üdvözölendő, hiszen sokkal jobb belső hőmérsékletet tud teremteni a hardvereknek, mint a zárt előlapos változatok, ez pedig a nyári melegben kiemelten fontos lehet. A 140 és 120 mm-es ARGB ventilátorok sokat hozzátudnak dobni az összképen, az elosztó pedig csak hab a tortán.

Pozitívum

  • Nyitott előlap, azaz jobb légáramlás és kellemesebb hőmérsékletek
  • Jó anyaghasználat
  • Gyári ARGB ventilátorok, abból is négy darab, melyből három az átlagnál nagyobb, 140 mm-es
  • Ventilátor elosztó, azaz hub
  • Fehér színben is elérhető
  • Üveg oldallap
  • Digitális kijelző
  • Gyári GPU tartó
  • Könnyen szerelhető
  • Korrektül felszerelt I/O panel
  • Bőséges hely a videokártyának és a CPU hűtésnek is
  • Felülre is felfér egy 360-as AiO

Negatívum

  • Még egy USB-A 3.0 csatlakozó elfért volna az előlapon, de ez csak szőrszál hasogatás

Hivatalos oldal: DeepCool
Árukereső oldal: Katt!

Betöltés...
Keresés
Keresés