Ezek a LEGJOBB monitorok PlayStation 5 és Xbox konzolokhoz

Az kétségtelen, hogy a legtöbb embernek az Xbox vagy PlayStation konzol hallatán egy TV ugrik be, mint megjelenítő. Nem ördögtől való azonban egy kisebb monitor használata sem, ha épp úgy hozza az élet. Könnyedén előfordulhat, hogy valaki egyetlen egy megjelenítővel megoldaná a munka és szórakozás kérdéskörét. Szintén remek választás lehet egy-egy monitor, ha egyszerűen nincs elég hely egy nagyobb TV-hez. Az RTINGS hosszú évek óta vizsgálja a monitorok piacát is, így akárcsak a TV-knél, úgy a monitoroknál is remek segítség lehet az általuk összeállított lista. A bejegyzésben az abszolút felső kategóriától kezdődően egészen az 50 ezer forint alatti kategóriáig lemerészkedünk, így mindenki megtalálhatja a számára és a pénztárcájának kedves választásokat.

Samsung Odyssey OLED G8

Manapság a monitorok és a TV-k felső kategóriáját egyértelműen az OLED panelek jelentik. Jelen pillanatban itt kétféle opcióval találkozhatunk. Az LG WOLED és a Samsung QD-OLED panelek osztják ketté a piacot, az utóbbit azonban jobban preferálják a PlayStation és Xbox játékosok. A Samsung Odyssey G8 S32DG802SU is erre épít házon belül. A felbontásra és a pixelsűrűségre nem lehet panasz, a 32 inch képátló mellé 4K felbontást kapunk, mely igazán kellemes képpel kecsegtet. A 120FPS/120Hz is alap ezen a szinten, ám bizony ezekért a specifikációkért 400 ezer forint felett árcédulát kér el a gyártó. PC-re kötve pedig akár 240 Hz-ig is feltornázhatjuk a képfrissítést.

LG 27GS95QE-B

300 ezer forint alatt is beugorhatunk az OLED panelek világába, ám itt már azért némi kompromisszumot kötnünk kell. A felbontás ebben az esetben „csupán” 1440p/WQHD lesz, de a 27 inches képátlónak köszönhetően ez sem jelent nagy problémát, így is kellemes maradhat a pixelszűrűség. PC-re kötve 240 Hz-et is tud a monitor, melyből könnyen kitalálható, hogy a konzolok 120 FPS/HZ-es módja sem jelent problémát a megjelenítőnek.

LG 32GR93U-B

 

Ha kicsit lejjebb nézelődnél, akkor az LG 32 inches monitorja is remek választás lehet 200 ezer forint környékén. Ezért az árért cserébe 4K felbontást és 144 Hz-es képfrissítést kapunk, ám az OLED panelről le kell mondanunk. Az IPS panel azonban szépen teszi a dolgát, ráadásul a magas fényerőnek köszönhetően bizonyos szituációkban jobban is jöhet, mintha az OLED monitorokat választottuk volna.

AOC Q27G3XMN

Az AOC monitorát már egy árkategóriával lejjebb, 170-180 ezer forint alatt is megtalálhatjuk. Az IPS panel helyett itt már VA-t kapunk, mely kellemesebb feketékkel és kontrasztaránnyal rendelkezik, mint az IPS társai. A monitor különlegessége azonban nem ebben rejlik, hanem a háttérvilágításában. Az általánosan megszokott, egy-két darab nagy LED helyett több száz kisebb LED vállalja magára a feladatot, mely átmenetet képezhet a klasszikus és OLED monitorok között. Ezeket az aprócska fényforrásokat külön-külön is tudja vezérelni a monitor, így szinte tökéletesen sötétek maradhatnak bizonyos részek, ha éppen nincsen rájuk szükség. Akár 1000 cd/m2 fényerőre is képes a megjelenítő, így a legvilágosabb szoba sem jelent számára kihívást.

Ha elhagynánk az 50 ezer forintos kategóriát, de mégsem merészkednénk 100 ezerig, akkor a Samsung siet a segítségünkre. Az Odyssey G5 már 75-90 ezer forint környékén már megkaparintható, ezért cserébe pedig IPS panelt, 180 Hz-es képfrissítést és 1440p felbontást kapunk. A 120 FPS sem kihívás a monitornak, ám a HDMI 2.1 hiánya miatt a VRR sajnos ezen az árszinten már nem elérhető.

LG UltraGear 24GN60R-B

Az LG monitora az utóbbi időben kihagyhatatlan szereplője az ilyen válogatásoknak. Az 1080p felbontásnak és a 120/144 Hz-es képfrissítésnek köszönhetően remek budget megoldás lehet ezen az árszinten, ha valaki költséghatékony megoldást szeretne a PlayStation vagy Xbox konzolja mellé.

Betöltés...
Keresés
Keresés