Manapság mélyen a zsebünkbe kell nyúlni, ha közép vagy felső kategóriás processzor felé nézelődünk. AMD és Intel oldalról sem elképzelhetetlen a 300 ezer forint körüli árcédula. A legtöbb vásárló azonban a 80 és 150 ezer forintos ársávból válogat. Egyrészt efelett már leginkább csak munkakörnyezetben hoz extra előnyt a drágább CPU, másrészt pedig így több pénz marad a videokártyára is, mely végső soron több képkockával jár. AMD oldalról az utóbbi évek egyik slágerterméke egyértelműen a Ryzen 7 7800X3D is volt, de az Intel 14. generációját is sokan szerették.
Nem titok, hogy az Egyesült Államokban az offline értékesítés továbbra is népszerű. Hazánkban nem igazán találkozunk kizárólag PC alkatrészekkel foglalkozó üzletekkel, míg Amerikában ott a MicroCenter, de a BestBuy és Walmart hardveres szekciói is bőséges árukészlettel rendelkeznek. Ennek ellenére természetesen ott is vannak régiók, ahol nem annyira jövedelmező hatalmas helyi raktárkészletet felhalmozni a különböző alkatrészekből. Úgy tűnik azonban, hogy néhányan igencsak jól jártak az egyik helyi üzlet részleges leépítésének köszönhetően.
Fillérekért dobálta a Walmart az AMD és Intel CPU-kat
7800 3d is 99$ at my Walmart
byu/Global-Pickle5818 inpcmasterrace
Néhány órával a Reddit felületén bukkant fel a fenti kép. A bejegyzés szerzője elárulta, hogy az egyik helyi Walmart áruházban éppen átrendezik és részlegesen bezárják a hardveres szekciót, így igazán kellemes akciókat lehet elcsípni. Az AMD Ryzen 7 7800X3D-t például 99 dollárért, azaz 38 ezer forintért vesztegették. Hazánkban a legjobb időszakokban sem juthattunk 140 ezer forint alatt hozzá ehhez a CPU-hoz, így elképesztően jó ajánlatnak számít ez. A képen azt is leolvashatjuk, hogy az i5-14600K-ért még 80 dollárt sem kellett kicsengetni, így bizony az Intel rajongók is jól járhattak, hiszen az sem olcsó modell.
Ahogy sejteni lehetett, a képek készítőjének sem kellett több, rögtön két 7800X3D processzort is vásárolt, melyet pillanatok alatt el tud adni Ebay-en a beszerzési ár duplájáért, triplájáért. Az Egyesült Államokban nem ritkák az ilyen, leginkább helyi akciók az egyes generációváltások előtt, a magyar gépépítők sajnos csak álmodhatnak ezekről az árcédulákról.