Ezek a legjobb vezeték nélküli, gamer billentyűzetek 2025 tavaszán

Az elmúlt időszakban egyre jobban terjednek el a vezeték nélküli gamer perifériák. Az egerek esetében már kevésbé lepődnek meg az emberek, hogy bizony a vezetékes szintet sikerül hozni, ám a fejhallgatóknál és a billentyűzeteknél talán még mindig nagy az ellenállás. Nem lehet hibáztatni az ilyen vásárlókat, hiszen korábban valóban nem volt tökéletes a technológia, hosszú tizedmásodperceket kellett várni a billentyű leütésétől a konkrét bevitelig. Nem véletlenül, hiszen a Bluetooth kapcsolat annak idején gyerekcipőben járt, de a rádiókapcsolatok sem voltak hibátlanok. Ahogy azonban az egerek, úgy a billentyűzetek esetében is eljutottunk oda, hogy gyakorlatilag nem járnák hátránnyal a vezeték nélküli perifériák. Természetesen az extra feláron kívül.

Gamer billentyűzetek esetében talán sokkal inkább a kényelemről, a letisztultságról szólhat a Wireless tulajdonság, mintsem a gyakorlati haszonról. Egérnél egyértelmű az előny, hiszen folyamatosan mozgásban van a periféria. Fejhallgató esetében szintén jól jöhet, ha nincs 2 méter kábellel a géphez kötve az ember. A billentyűzet azonban az esetek nagy részében fix helyen pihen hosszú órákat. Előfordulhat olyan helyzet azonban, amikor jól jöhet, hogy egyszerre több géppel is tud kommunikálni az eszköz vagy éppen sokat kell hordozni. Ilyenkor lépnek színre a Wireless variánsok. Nézzük is, hogy melyik perifériák lehetnek a legjobb választásaink.

Corsair K65 Plus Wireless – A tökéletes hibrid?

A Corsair K65 Plus nem is olyan régen, 2024-ben jelent meg. Az arany középutat, a 75%-os kiosztást szerették volna becélozni a cég mérnökei. F gombok továbbra is vannak, dedikált nyilak is, de a sok esetben felesleges numpad már nem figyel ott a billentyűzet oldalán. Sok, olyan tulajdonságot is felvonultat a K65 Plus, mely korábban csak a saját kezűleg épített billentyűzetekre volt jellemző, mindezt pedig a gamer perifériák teljesítményével fűszerezi meg. Lag-mentes Wireless kapcsolat, remek anyaghasználat és személyre szabhatóság jellemzi az eszközt.

Alienware Pro Wireless – A könnyen hordozható

Az AlienWare üdvöskéje szintén a 75%-os kiosztást célozza meg, ám ezt jóval kompaktabb felépítésben teszi. Ez főként azoknak jöhet jól, akiknél kevesebb hely áll a rendelkezésre vagy éppen gyakran hordozzák a billentyűzetet. A lag-mentes vezeték nélküli kapcsolat itt is alap, ahogy bizony a teljesítmény is a top kategóriát képviseli.

Razer Deathstalker V2 Pro – A Low-Profile szerelmeseknek

Vannak olyan felhasználók, akik az átlagos billentyűkupakok helyett inkább a kisebb méretekkel rendelkező, úgynevezett Low-Profile billentyűzeteket keresik. A Razer őket vette számításba, amikor megalkották a Deathstalker billentyűzetet. A Pro jelző sem véletlen, hiszen a teljesítményre és a kapcsolatra itt sem lehet panasz.

Redragon K596 Wireless – A budget opció

A Redragon mindig előkerül az ilyen bejegyzésekben. Ennek oka nem más, minthogy a budget kategóriában bizony kihagyhatatlan választások. Bluetooth kapcsolatra ebben az esetben nem érdemes készülni, ám a 2.4 GHz-es kapcsolat itt is biztosított. Lehet, hogy a kupakok sem a legjobbak a piacon, ám ilyen árért bizony nem érdemes ebbe sem belekötni. A TKL kiosztás szintén remek választás volt, hiszen az arany középút a teljes és a kompakt megoldások között.

Apex Pro TKL Wireless  – Az analóg

A TKL kialakítású billentyűzet analóg kialakítású, úgynevezett Hall-Effect kapcsolókat használ. Ennek köszönhetően a billentyűzet nem csak a lenyomás tényét, hanem bizony annak mértékét is tudja mérni egy százalékos vagy éppen milliméteres skálán. Ezt a kapcsolók alá épített szenzor és a kapcsolókba épített fém segítségével határozza meg a billentyűzet, a mágneses tér változásának köszönhetően. A billentyűzet viselkedése tehát az utolsó tizedmilliméterig személyre szabható, miközben a hibátlan Wireless kapcsolatról sem kell lemondani. Mindezeket pedig egy aprócska kijelzővel fejelte meg a gyártó.

Borító: SteelSeries

Betöltés...
Keresés
Keresés