Ezt kell tenned, ha Nvidia RTX 5060 vagy RTX 5060 Ti kártyát vettél

Az Nvidia RTX 5060 kártyája bemutatkozott május második felében. Az első példányokat már meg is találhatjuk a boltok polcain, méghozzá gyakorlatilag felár nélkül. Természetesen az MSRP alapár továbbra is vitatható, ám a hazai és európai kereskedők ceruzája ezúttal meglepően realisztikusan fogott, amikor meg kellett alkotni az árakat. Az igazán részletes tesztekre még pár napot várnunk kell, ám a gyorstesztek már valamennyire átfogó képet adhatnak arról, hogy mire is képes a leggyengébb Blackwell kártya.

Nem titok, hogy az Nvidia driverek nem sikerültek túl jóra idén. Már az első Blackwell kártyák is szenvedtek a fokozatos fekete képernyőktől, kifagyásoktól és akadozásoktól. Ezek nagy részét sikerült azért kijavítani az elmúlt 3-4 hónapban, ám még mindig nem teljes az öröm. Nagy eséllyel alsó hangon még 1-2 hónap mindenképp kell az Nvidia mérnökeinek, hogy stabilnak lehessen elkönyvelni a jelenlegi illesztőprogramokat. A saját tapasztalataink is ezt mutatják, az utóbbi driverek már nem sok hibát hordoznak magukkal, de azért még nem tökéletesek.

Ha Nvidia RTX 5060 vagy 5060 Ti kártyád van, akkor ezt csináld meg

Az Nvidia utasításai egyértelműek
Az Nvidia utasításai egyértelműek

Vannak azonban olyan problémák, melyeket egy egyszerű driver frissítéssel nem lehet megoldani. Az Nvidia május 23-án egy dedikált programot adott ki az RTX 5060 és RTX 5060 Ti tulajdonosoknak. Ennek célja nem más, minthogy a bizonyos alaplapokban jelentkező fekete képernyőket orvosolja. Nézzük is, hogy milyen módon teheted ezt meg:

  • Látogasd meg az Nvidia weboldalát, majd töltsd le a bejegyzésben elhelyezett NVIDIA GPU UEFI Firmware Update Tool v2.0 alkalmazást.
  • A futtatása előtt az alábbi dolgokra figyelj oda mindenképp:
    • Teljesen kapcsold ki a számítógépet
    • Frissítsd a lehető legfrissebbre a BIOS-od, ha eddig ezt nem tetted volna meg – ehhez az alaplapod dedikált oldalán kapsz segítséget a gyártótól
    • Az UEFI boot mód legyen beállítva BIOS-ban, nem a Legacy/CSM – ennek beállítását szintén a BIOS kézikönyvében találhatod meg
    • Egy másodlagos (pl. másik VGA, integrált GPU) eszköz segítségével bootolj be

Ezt követően már csak le kell futtatnod a programot és a követned az alkalmazás által meghatározott instrukciókat. Minden lehetséges alkalmazást zárj be a háttérben, hogy garantáltan ne zavarhassa meg semmi az Nvidia kártya frissítését.

Betöltés...
Keresés
Keresés