Ezek a legjobb TV-k Xbox és PlayStation konzolokhoz

Manapság már fillérekért vásárolhatunk magas képfrissítésű monitorokat, melyeket nem csak PC-hez, hanem akár konzolokhoz is befoghatunk. Igen ám, de azért a legtöbben az ágy vagy a kanapé kényelméből szeretnének játszani az Xbox és PlayStation konzolokkal. Ehhez azonban már nagy megjelenítőkre van szükség, hogy pár méteres távolságból is lehessen élvezni az éppen játszott címet. Szerencsére manapság a TV-s felhozatal is kellően szegmentált, azaz, ha valaki egymillió forintot akar költeni, azt is meg tudja tenni, de ha megállna 200 ezer forint alatt, akkor az sem lehetetlen küldetés. Az RTINGS csapata időről időre össze is gyűjti az ajánlott TV-k listáját, melyet a hazai viszonyokra is igyekszünk kicsit formálni. A TV-k nevére kattintva a hivatalos weboldalon vagy az Árukereső felületén találod magad.

Samsung S90D/S90DD OLED (QD-OLED)

A Samsung OLED TV-s felhozatala is igencsak erős, nem véletlen, hogy gamer monitoroknál is egyre nagyobb szeletet kérnek maguknak. A 4K felbontás nem kérdés, de a magas képfrissítés is alapnak számít ebben a kategóriában. A bemeneti késés, azaz az input lag kiváló, így még akár kompetitív, multiplayer mókánál is remekelhet majd a TV. A 65 hüvelykes képátlóval felszerelt változatért körülbelül 500-600 ezer forintot kell kicsengetni 2025 elején.

Sony BRAVIA 9 QLED

Az OLED technológia sok mindenben az élen jár, ám még mindig vannak bizony hátrányai is. Ide sorolhatjuk a gyengébb fényerőt, mely igazán világos helyeken problémákat is okozhat. Szerencsére ilyenkor opció lehet a MiniLED technológia. A MiniLED arany középút a „sima” panelek és az OLED között. Sokkal több fényforrással rendelkezik, mint egy mezei VA paneles TV, így a fényereje kimagaslik a mezőnyből. A 120 Hz és a 4K itt is alap, ám az árcédula szélsőséges esetben még az egy millió forintot is átlépheti.

LG C4 OLED

Az LG tévéket nem kell bemutatni, szintén egy olyan gyártóról beszélhetünk, aki rengeteg más márkát is ellát az OLED paneljeivel. Az LG C4 széria kisebb modelljeit már 350 ezer forint körül is elcsíphetjük, ezért cserébe pedig magas fényerőt, 4K felbontást és 120/144 Hz-es képfrissítést kapunk. Remek köztes megoldás lehet az olcsóbb IPS/VA tévék és a Samsung 600 ezer forintos OLED tévéi között.

Hisense U7N

A Hisense az utóbbi évek egyik legjobb feltörekvő márkája. Hosszú múltra tekint vissza, ám hazánkban csak a 2020-as évek elejétől érhető el szélesebb körben. Az OLED panelről már le kell mondanunk, ám a magas képfrissítés és a VRR támogatás ezúttal sem marad el. Az input lag és a panel válaszideje szintén kifogástalan, melynek köszönhetően akár singleplayer, akár multiplayer játékokban remek társ lehet a mindennapok során.

TCL Q651G 

A TCL tévék szintén remek opciók lehetnek az árérzékeny felhasználóknak. Ebben az esetben a 120 Hz-ről is le kell mondani, ahogy a MiniLED és OLED technológiákról is. Ennek ellenére egy korrekt, 4K-s tévét kap az ember, mely lassabb címekhez tökéletes. Multiplayer játszadozásra is befogható, ám kompetitív címek esetén már hátrány lehet a 60 Hz-es képfrissítés.

Hisense A7N

Ha 150 ezer forint alatt vagy környékén maradnál, akkor szintén a HiSense siet a segítségedre. A 4K felbontás itt is adott, a képfrissítés megáll azonban 60 Hz-nél. Az input lag és a VRR támogatás nem marad el, 30 FPS-es címek esetében is remek lehet az élmény.

 

Betöltés...
Keresés
Keresés