Manapság egyszerre van nagyon könnyű és nagyon nehéz dolga annak, aki gamer perifériák után néz. A választék olyan hatalmas, hogy könnyen el lehet veszni a repertoárban. Ám ez jó dolog is, hiszen mindenki megtalálhatja a számára megfelelő perifériát. Billentyűzet vagy épp egér esetében sincs ez másképp. A mechanikus kapcsolók egy ideig luxusnak számítottak, ám mostanság már az alsó kategóriában is találunk ilyen billentyűzeteket. A méretet, kialakítást tekintve is hatalmas a választék, hiszen a 100%-os, teljes méretű billentyűzeteken kívül találunk TKL vagy éppen, kompakt, 60%-os perifériát is.

A gamer felhasználók szeretik a kompakt megoldásokat. A kisebb méretű billentyűzetnek köszönhetően több hely marad az asztalon, így a lendületes egérrántások sem akadnak el a billentyűzetben. Szintén nem elhanyagolható tényező, hogy a kevesebb gombnak köszönhetően kevesebb az esély a véletlen lenyomásokra is. A gamer játékosok körében roppant népszerűek a 60-65%-os kialakítások. Ezeken már nem találjuk meg az F1-F12 billentyűket, de még a nyilakat is FN gombbal kell sok esetben előhívni. Ennek ellenére teljes értékű billentyűzetként tekinthetünk ezekre is.
20 ezer forint alatt megkaparinthatjuk a Redragon ultrakompakt, vezeték nélküli, mechanikus gamer billentyűzetét
A Redragon név a hazai felhasználóknak ismerős lehet, hiszen a budget kategória évek óta megbízható szereplője a cég. A Redragon Fizz Pro azonban több szinten is kiemelkedik. Kompakt, 60%-os kialakítást a billentyűzet, a kupakok alatt pedig a cég saját mechanikus kapcsolóit találjuk meg. Játékosoknak a lineáris, azaz a „Piros/Red” kapcsolók ajánlottak, de ha az írógépek hangját akarod megidézni, akkor a clicky, „Kék” változatot is választhatod. Ha a köztes megoldásokért rajongasz, akkor pedig a Barna is remek opció lehet.
A billentyűzet tehát 60%-os kiosztással érkezik, a kiosztás pedig magyar, mely igazán ritka manapság. A legjobb az egészben, hogy nem csak kábelen csatlakoztathatjuk a géphez, ha épp ahhoz van kedved, akkor a Bluetooth és a 2.4 GHz-es vezeték nélküli kapcsolat is opció lehet. Az utóbbi esetében a vezeték nélküli késés is teljesen elfogadható, Bluetooth-t inkább csak irodai környezetben érdemes bevetni. Természetesen a kötelező RGB megvilágítás sem maradhat el. A billentyűzet ezidáig 20 ezer forint felett mozgott, ám most már több helyen is beszerezhető 20 ezer forint alatt, így a budget kategóriában igencsak ajánlott modellé lépett elő.
Ide kattintva kiderítheted, hogy éppen hol a legolcsóbb a periféria!
FONTOS: A bejegyzésben szereplő akció a megjelenést megelőző napokban, órákban aktív volt, ám a megjelenést követően már akár perceken, órákon belül is megszűnhet. Előfordulhat azonban, hogy csak ideiglenes készlethiányról beszélhetünk, érdemes lehet később is ránézni az Árukereső weboldalára.