A játékosok nem is olyan rég pert indítottak a Ubisoft ellen, mivel nem értettek egyet a The Crew leállításával.
Talán emlékeztek rá, hogy a közelmúltban játékosok egy csoportja pert indított a Ubisoft ellen, miután a kiadó egész egyszerűen leállította a The Crew című játék szervereit. Ez azt jelentette, hogy akik megvették a címet, ezután már semmilyen módon nem játszhattak vele, annak ellenére, ha pénzt adtak érte. A dolog óriási felháborodást keltett, a játékosok szerint ezt nem lehet megtenni a vásárlókkal. Persze nem csak a The Crew iránti szeretet hajtotta a játékosokat a per felé, hogy visszakapják a címet, hanem szerették volna tisztázni, hogy mit tehet meg egy kiadó és mit nem. A per bizony precendensértékű is lehet, vagyis a játékosok elérhetik, hogy egy kiadó ne törölhessen olyan játékokat, amikért korábban fizettek, pláne nem kártérítés nélkül. A cél tehát nagyon fontos és nemes, a Ubisoft azonban nem így gondolkodik.
Hiába vettük meg, nem a miénk
A vállalat nemrég válaszolt a játékosoknak, és gyakorlatilag kimondták, hogy
„a játékosok ne várják azt, hogy valóban a tulajdonukban legyenek a megvásárolt játékok.”
A Ubisoft szerint tehát a játékosoknak nincs okuk azt gondolni, hogy „korlátlan tulajdonjoggal rendelkeznek”. A kiadó februárban nyújtott be egy elutasító beadványt a per ellen (írja a Polygon), a cég ügyvédei pedig azt mondják: amikor a játékosok megvásárolnak egy játékot, akkor a termék használatára vonatkozó licencet vásárolnak. Konkrétan kijelentik, hogy a játékosok nem várhatják el, hogy „korlátlan tulajdonjoggal rendelkezzenek”.
Amiatt, hogy a Ubisoft leállította a játékot, a játékosok több okot is felsorolnak a per dokumentumaiban. Hivatkoznak a kaliforniai reklámtörvényre, a tisztességtelen versenytörvényre, a fogyasztói törvény megsértésére, valamint a csalás és a szavatossági kötelezettség megszegésére. A Ubisoft válasza azonban kitér arra, hogy a felpereseknek nincs oka ezekre hivatkozni. A cég ügyvédei szerint a játékosoknak, akik a pert indították egyáltalán nincs jogi eszköz a kezükben, hiszen a Ubisoft mindent úgy csinált, ahogy korábban azt leírták a feltételekben. Konkrétan a The Crew csomagolásán és a Ubisoft felhasználási feltételeiben le van írva minden, ami erre vonatkozik, szóval ők jogszerűen jártak el – legalábbis az ügyvédek szerint.
„A felperesek csak egy korlátozott licencet vásároltak a The Crew-hoz, nem pedig teljes tulajdonjogot és a játék korlátlan, örökké tartó játszási jogát.” – írják az ügyvédek.
A The Crew még 2014-ben jelent meg, tavaly azonban hivatalosan leállították a szervereket, szerverinfrastruktúra és licenc-korlátok miatt.