Sötét nap ez az internetezők számára.
A népszerűbb online platformokon régóta téma a 11. és a 13. cikkely, amely gyakorlatilag a 2001-ben megfogalmazott szerzői jogi irányelveit váltja le. Az új módosításokkal kapcsolatban rengeteg kritikát hallhattunk az elmúlt időszakban, többek között a YouTube és a Twitch is felszólalt a határozat ellen, ugyanis szerintük ez elemeiben változtatná meg a mai internetszabadságot.
Mivel a korábbi rendeletet 18 éve hozták, ezért ez a szakértők szerint újradolgozást igényelt, ám a nagy felháborodásnak köszönhetően a januári szavazást elhalasztották, azzal az indokkal, hogy átdolgozzák még a beadványt. Az új beadványban a 13. cikkelyt átkeresztelték 17-esre, de ezen kívül nem történt érdemi változtatás a negatív visszhang ellenére sem. A hétvégén 200 ezer ember demonstrált és mintegy 5 millióan írták alá az ellenzéki petíciót.
A mai napon az Európai Parlament 348 igen és 274 nem szavazat mellett elfogadta az új szerzői jogi irányelvet.
Az új cikkely kimondja, hogy mostantól nem csupán a tartalomgyártók felelősek a felhasznált jogvédett tartalomért, hanem a platformot üzemeltetők is. Ez egyértelműen arra fogja sarkallni az érintett oldalakat, hogy sokkal szigorúbban ellenőrizzék az oldalaikon megjelenő tartalmakat. Legyen ez kép, videó, GIF, hang, vagy bármilyen média.