231 milliárd forint értékű csalóhálót buktattak le a kínai hatóságok

A videojátékipar legnagyobb haszonlesői a csalásfejlesztők. Sajnos még mindig nagyon sokan döntenek úgy, hogy feljavítják a tudásukat külsős programokkal, ez a trend pedig leginkább a lövöldék kategóriájában elterjedt. A VALORANT-ot, a CS:GO-t, valamint a Warzone-t, sőt mi több a Fortnite-ot is komoly csalóhálózat veszi körül, a különféle mobiljátékokról már nem is beszélve.

Egy kutatás szerint egy komolyabb csalásfejlesztő „cég”, vagy csoport könnyedén szakíthat naponta 10 ezer dollárt is akár, ami forintba átszámítva kicsivel több mint 3 milliónak felel meg. Vagyis eléggé jövedelmezőnek tűnik. Az egyetlen gond ezzel, hogy illegális!

Mind a játékfejlesztős, s mind pedig a hatóságok is azon dolgoznak, hogy visszaszorítsák a csalóprogramok fejlesztőit. Kínában most lezártak egy témába vágó nyomozást, ami egyúttal a világ legnagyobb fogása is lett. Egy közel 750 millió dolláros üzletet kaszáltak el a kínai hatóságok.

A fülest még 2020 márciusában kapták a helyi rendőrök, s egy évnyi nyomozás után tudták csak lelőni a hálózatot. A csalóprogramok fejlesztőire börtön vár.

Az egyik elkapott kínai csaló autógyűjteménye – Weibo

Azért is tartják ezt a világ legnagyobb fogásának, mert nem elég, hogy töménytelen mennyiségű pénz volt a lecsapott bizniszben, hanem számtalan, még Kínán kívül is közkedvelt játékot érintett. A bevezetőben említett játékok mellett még a PUBG és a PUBG Mobile is a lefülelt csalók portfóliójába tartozott.

Betöltés...
Keresés
Keresés